Pierwszy sparing na remis

W rozegranym w Belek meczu towarzyskim PGE GKS Bełchatów zremisował z 6. zespołem chorwackiej ekstraklasy, RNK Split 2:2 (0:1). Obie bramki dla „Brunatnych” zdobył Maciej Małkowski (75., 78.).

Był to pierwszy sparing „Brunatnych” podczas zgrupowania w Turcji. W konfrontacji z rywalem, który jesienią dopiero w fazie play-off Ligi Europejskiej odpadł z Torino, trener Kamil Kiereś wypróbował łącznie 24 zawodników w ustawieniu 4-2-3-1. Z powodu przeziębienia nie wystąpił dziś Arkadiusz Piech a także Szymon Sawala, Damian Szymański i Błażej Telichowski, którzy pracują indywidualnie z fizjoterapeutą (drobne urazy odniesione w Polsce).

Najciekawsze sytuacje meczu:

2. minuta – Pavel Komolov był sam na sam z bramkarzem RNK, jednak strzał został obroniony przez golkipera chorwackiego zespołu,
8. minuta – w doskonałej sytuacji jest Bartosz Ślusarski, niestety piłka po jego strzale minimalnie mija prawy słupek,
18. minuta 0:1 – Drażen Bagarić pokonuje płaskim strzałem w prawy róg bramki Emilijusa Zubasa
20. minuta – Kamil Wacławczyk uderza z rzutu wolnego minimalnie obok lewego słupka,
38. i 39. minuta – Andreja Prokić mógł dwukrotnie pokonać chorwackiego bramkarza, niestety zabrakło skuteczności,

Początek drugiej połowy mógł przynieść wyrównanie, jednak strzał Kamila Wacławczyka z 18 metrów o kilkanaście centymetrów minął poprzeczkę,

75. minuta – Bartłomiej Bartosiak chwilę wcześniej zmieniający Kamila Wacławczyka podaje do Łukasza Wrońskiego, ten po decyduje się na strzał. Piłka zostaje sprawowana przez bramkarza RNK, ale trafia do zamykającego akcję Macieja Małkowskiego który wyrównuje stan meczu,
78. minuta – po zagraniu Bartłomieja Bartosiaka Sebastian Olszar dośrodkowuje z prawej strony pola karnego wprost do Macieja Małkowskiego, który płaskim strzałem ponownie pokonuje chorwackiego bramkarza,
90. minuta – rzut karny dla RNK Split po faulu Pawła Baranowskiego. Chorwacki zawodnik nie daje szans Arkowi Malarzowi i ustala wynik na 2:2.

Skład PGE GKS Bełchatów:

I połowa:

Emilijus Zubas – Adrian Basta, Seweryn Michalski, Marcin Flis, Mateusz Szymorek – Pavel Komolov, Patryk Rachwał – Michał Mak, Kamil Wacławczyk, Andreja Prokić – Bartosz Ślusarski

II połowa:

Arkadiusz Malarz – Alexis Norambuena, Paweł Baranowski, Seweryn Michalski (70. Piotr Witasik), Adam Mójta – Pavel Komolov (65. Kamil Poźniak), Grzegorz Baran – Łukasz Wroński (80. Paweł Zięba), Kamil Wacławczyk (75. Bartłomiej Bartosiak), Maciej Małkowski – Sebastian Olszar (85. Robert Dadok)

Skład RNK Split:

Kukić – Ibriks, Majstorović, Mikulić, Rugašević – Vidović, Jukić – Bagarić, Kvesić, Erceg – Cikalleshi (69. Faletar)

Następny mecz kontrolny PGE GKS Bełchatów rozegra z serbskim FK Rad w czwartek 29 stycznia o godz. 15 miejscowego czasu.