Skromna wygrana w sparingu

W drugim letnim sparingu drużyna GKS Bełchatów pokonała na stadionie przy Sportowej 3 Lechię Tomaszów Maz. 1:0. Jedyną bramkę środowego meczu zdobył testowany napastnik Adam Nagórski po asyście Patryka Rachwała.

PGE GKS Bełchatów – Lechia Tomaszów Maz. 1:0
Adam Nagórski 80

Skład PGE GKS Bełchatów (testowani):
I połowa: Maciej Krakowiak – Marcin Kozłowski, Krystian Stolarczyk, Vaclav Cverna, Marcin Flis – Maksymilian Rozwandowicz, Szymon Zgarda – Paweł Zięba, Sergio Mut, Mateusz Wrzesień – Adam Nagórski

II połowa: Paweł Lenarcik – Marcin Kozłowski, Marcin Wdowiak, Vaclav Cverna, Mateusz Szymorek – Maksymilian Rozwandowicz (60. Patryk Rachwał), Szymon Zgarda (60. Piotr Witasik) – Łukasz Wroński, Giorgi Sarvjeladze, Mateusz Wrzesień (60. Bartłomiej Bartosiak) – Adam Nagórski

W zespole Rafała Ulatowskiego wystąpiło w sumie dziewiętnastu zawodników wśród których można było obejrzeć aż dziesięciu testowanych piłkarzy. To pokazuje obraz przemian, jakie są udziałem pierwszej drużyny „Brunatnych”. W dzisiejszym sparingu zagrali m.in. dwaj zawodnicy, którzy dziś przyjechali na Sportową. To 22-letni pomocnik Mateusz Wrzesień (ostatnio Zagłębie Sosnowiec) i 20-letni stoper Marcin Wdowiak (Śląsk Wrocław).

Mecz ten można ocenić mianem typowego sparingu na początku przygotowań do nowego sezonu. Dużo nowych twarzy oraz kiepska dokładność była zauważalna w m.in w pierwszej połowie spotkania w której to minimalną przewagę mieli zawodnicy Lechii. Druga połowa to większość zawodników już ogranych z GKS-ie i od razu widać było przewagę naszego zespołu co zaowocowało bramką testowanego Adama Nagórskiego po asyście Patryka Rachwała z prawej strony boiska.

Wyróżniającą się postacią w tym meczu był lewy obrońca GKS-u Mateusz Szymorek, który w przerwie zmienił na lewej stronie Marcina Flisa i zaliczył dobrą zmianę, oraz testowany pomocnik hiszpan Sergio Mut. W grze tych zawodników ewidentnie było widać pomysł na grę. Warto także zwrócić uwagę na testowanego napastnika Adam Nagórskiego, który mimo strzelonej bramki niemrawo poruszał się po boisku co szybko można było zauważyć, ale atutem tego piłkarza była przede wszystkim umiejętność zastawienia się z piłką po czym GKS miał 2 rzuty wolne, który mogły zagrozić bramce gości. Myślę, że włodarze klubu muszą wraz z trenerem poważnie zastanowić się jeszcze nad sprowadzeniem innego napastnika, który da jakość naszemu zespołowi.

Następny mecz towarzyski GKS Bełchatów rozegra 11.07.2015r. na drugim boisku treningowym za halą widowiskowo-sportową, a jego rywalem będzie beniaminek 1 Ligi – MKS Kluczbork.