GKS wygrał sparing z ŁKS

W pierwszym sobotnim meczu kontrolnym drużyna GKS Bełchatów pokonała ŁKS 2:1. To pierwsza zimowa wygrana piłkarzy Rafała Ulatowskiego.

Giekaesiacy już w 3. minucie powinni objąć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam przestrzelił Hieronim Gierszewski. Nasz młody napastnik poprawił celownik w 21. minucie, kiedy wykorzystał podanie Cezarego Demianiuka. Na 2:0 stan meczu podwyższył Albin Maciejewski, którego kilkudziesięciometrową asystą obsłużył Marcin Flis.

W drugiej części lekką przewagę osiągnęli ełkaesiacy, którzy wprowadzili kilku zmienników, tymczasem bełchatowianie przeprowadzili tylko jedną zmianę w polu, aby większość zawodników „wybiegała” pełne 90 minut. ŁKS zdobył w tej części bramkę z rzutu karnego.