Znicz ugaszony przez GKS. Trzeci sparing z rzędu wygrany!

W sobotę o godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią za halą widowiskowo-sportową GKS podjął Znicz Pruszków. II-ligowiec prowadził przez większość spotkania, ale dobra gra w końcówce poskutkowała ostatecznym triumfem GKS-u Bełchatów.

Gola w 35. minucie meczu dla Znicza Pruszków zdobył gracz testowany przed tym sezonem przez GKS Bełchatów Przemysław Kita. Kolejne minuty nie przyniosły zbyt wielu emocji. Dopiero w 76. minucie spotkania debiutanckiego gola dla „Brunatnych” zdobył z rzutu wolnego Petr Zapalac. Bełchatowianie idąc za ciosem zdobyli bramkę, która wyprowadziła GKS na prowadzenie. Bohaterem akcji w 81. minucie był Łukasz Wroński. Wynik 2:1 dla GKS-u utrzymał się już do końca i to bełchatowianie mogli cieszyć się z końcowego zwycięstwa.

GKS Bełchatów 2:1 (0:1) Znicz Pruszków

76′ Petr Zapalac, 81′ Łukasz Wroński – 35′ Przemysław Kita

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik (46′ 22. Maciej Krakowiak) – 18. Lukas Klemenz, 42. Seweryn Michalski, 5. Václav Cverna, 8. Lukáš Kubáň – 20. Patryk Rachwał (C), 4. Damian Szymański (71′ 19. Patryk Nouri) – 11. Łukasz Wroński, 16. Agwan Papikyan, Petr Zapalač – 15. Hieronim Gierszewski (71′ 66. Szymon Stanisławski

Znicz Pruszków: 1. Piotr Misztal – 19. Marcin Rackiewicz, 8. Arkadiusz Jędrych, 14. Maciej Mysiak, Włodarczyk – 10. Maciej Machalski, 6. Michał Danilczyk, 7. Maksymilian Banaszewski, 18. Paweł Kaczmarek, 13. Patryk Kubicki – 9. Przemysław Kita