Remis w drugim sobotnim sparingu

Bełchatowianie w drugim sobotnim sparingu w którym przeciwnikiem była III-ligowa drużyna Warta Działoszyn zremisowali aż 3:3. Bramki dla GKS-u zdobywali Albin Maciejewski oraz Szymon Zgarda. Trener Rafał Ulatowski na to spotkanie wystawił nieco bardziej rezerwowy skład niż na mecz ze Zniczem Pruszków.

Pierwszą bramkę w 27. minucie meczu zdobyli goście, a konkretnie Dominik Cukiernik były piłkarz GKS-u Bełchatów. Na 2:0 w 31. minucie spotkania podwyższył Michał Stasiak, który pewnie wykorzystał „11” odgwizdaną na dobrze czującym się na obiektach GKS-u Cukierniku. Po przerwie do gry wzięli się podopieczni Rafała Ulatowskiego. Bociek podał w 46. minucie do Maciejewskiego, a młody gracz GKS-u pokonał golkipera gości. Do wyrównania w 54. minucie gry doprowadził Zgarda, kiedy to Demianiuk uderzył w poprzeczkę, a na posterunku znalazł się pomocnik GKS-u, który pewnie skierował piłkę do siatki. Następnie na prowadzenie wyszli po raz kolejny goście w 76. minucie meczu i znów po faulu na Cukierniku to Michał Stasiak pokonał strzałem z 11. metrów Kamila Bruchajzera. W 88. minucie nagrodzona została walka GKS-u do końca i po podaniu Witasika z około 17. metrów na uderzenie zdecydował się Albin Maciejewski po czym piłka wylądowała w bramce Warty Działoszyn.

GKS Bełchatów 3:3 (0:2) Warta Działoszyn

46′, 88′ Albin Maciejewski, 54′ Szymon Zgarda – 27′ Dominik Cukiernik, 31′ (k), 76′ (k) Michał Stasiak

22. Maciej Krakowiak (23′ 1. Paweł Lenarcik 46′ 12. Kamil Bruchajzer) – 6. Szymon Zgarda, 9. Damian Michalski, 25. Piotr Witasik, 46. Mateusz Szymorek – 30. Mikołaj Bociek, 19. Patryk Nouri – Albin Maciejewski, Marcin Ryszka, 21. Piotr Góralczyk (46′ Michał Sitarz) – 23. Cezary Demianiuk