Porażka w ostatnim teście przed ligą

GKS Bełchatów rozegrał ostatnie kontrolne spotkanie przed starem rozgrywek 1. Ligi. W Gomunicach Olimpia Grudziądz skromnie pokonała „Brunatnych” 1:0, a jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył strzałem z rzutu karnego w 45. minucie meczu Marcin Kaczmarek.

Spotkanie trwało tradycyjnie 2×45 minut, a GKS w obydwu połowach zagrał w innym zestawieniu.

Od początku spotkania to gracze Olimpii zarysowali znaczną przewagę. Bełchatowianie próbowali atakować, ale nie mogli oni uporać się z dobrze dysponowaną tego dnia defensywą Olimpii Grudziądz. Mimo wszystko pierwszego gola w tym sparingu zdobył w 30. minucie meczu Cezary Demianiuk, ale jak się okazało był on na pozycji spalonej w trakcie oddawania strzału. W końcówce pierwszej połowy zwycięską bramkę dla gości zdobył były gracz m.in: Widzewa Łódź czy ŁKS-u Łódź – Marcin Kaczmarek.

Druga połowa i świeży skład na boisku po stronie „Brunatnych” nie przyniósł nic nowego. Dopiero w 78. minucie spotkania GKS oddał pierwszy strzał na bramkę gości. Ostatecznie podopieczni Jacka Paszulewicza okazali się zwycięzcami tego pojedynku i to oni wyjechali z Gomunic w lepszych nastrojach przed rozpoczęciem rundy wiosennej rozgrywek 1. Ligi.

GKS Bełchatów zdecydowanie nie zagrał dobrego meczu o czym świadczą poniższe statystyki:

Strzały na bramkę: 1:9
Rzuty rożne: 3:9

Skład GKS Bełchatów:

I połowa: 22. Maciej Krakowiak – 18. Lukas Klemenz, 3. Marcin Wdowiak, 5. Vaclav Cverna, 8. Lukas Kubáň – 20. Patryk Rachwał (C), 4. Damian Szymański – 11. Łukasz Wroński, 16. Agwan Papikyan, 23. Cezary Demianiuk – 10. Dawid Flaszka.
II połowa: 1. Paweł Lenarcik – 6. Szymon Zgarda, Damian Michalski, Grzegorz Kowalski, 46. Mateusz Szymorek – 25. Piotr Witasik, Patryk Nouri – Albin Maciejewski, Marcin Ryszka, Piotr Góralczyk – 15. Hieronim Gierszewski.

Rezerwowi: Mikołaj Bociek

Skład Olimpii Grudziądz:
Bartosz Fabiniak – Adrian Bielawski (46′ Damian Ciechanowski), Matic Žitko (62′ Mikołaj Pankowski), Michal Piter-Bučko (46′ Mariusz Malec), Marcin Woźniak (46′ Jakub Szarpak) – Piotr Darmochwał (46′ Adam Banasiak), Maciej Wolski, Kamil Kurowski (46′ Rafał Babul), Marcin Kaczmarek (46′ Patryk Skórecki) – zawodnik testowany (63′ Michal Piter-Bučko) , Nildo (55′ Oskar Trzepacz).

Rezerwowi: Michał Wróbel, Królczyk, Damian Ciechanowski, Mariusz Malec, Jakub Szarpak, Marcin Smoliński, Patryk Skórecki, Adam Banasiak, Rafał Babul, Oskar Trzepacz, Mikołaj Pankowski.