niedziela, 29 maja 2016 16:56

Rozwój pieczętuje spadek

GKS Bełchatów przegrał z Rozwojem Katowice 1:2 w meczu 33. kolejki 1. Ligi. To oznacza spadek do 2. Ligi.

Mecz od początku był wyrównany. Pierwsza świetna okazja to 11. Minuta i strzał Patryka Kuna z bliskiej odległości. Piłka jednak tylko musnęła słupek od zewnętrznej strony. Pierwsze „zagrożenie” bramki gości to 23’. Centra na Ploja zakończona została jego strzałem obok bramki. Trzy minuty później na bramkę Krakowiaka strzelał Tomasz Wróbel, ale chyba przypomniał sobie, że grał kiedyś w GKS-ie, bo próba była fatalna. Niewiele czasu minęło po tej akcji, a GKS objął prowadzenie! Tym razem strzał głową Ploja okazał się być skuteczny! W 37. Minucie z ostrego kąta próbował uderzać Damian Szymański, ale jego strzał był minimalnie niecelny. Na niespełna trzy minuty przed przerwą dobrą akcję zrobił Wroński. Swą akcję ukoronował płaskim – niecelnym - strzałem po dalszym słupku. Ta sytuacja wyraźnie rozbudziła apetyt Łukasza, bo chwilę potem znów pociągnął skrydłem – tym razem lewym – i strzelił celnie na bramkę Rozwoju, interwencję zaliczył bramkarz gospodarzy.

Na początku drugiej części gry mieliśmy sporo szczęścia, gdyż Patryk Kun łatwo wdarł się w pole karne i oddał mocny strzał, lecz nad poprzeczką. Podobnie jak w I połowie – długo musieliśmy czekać na pierwsze uderzenie GKS-u już po zmianie stron. W 60’ próbował Zapalac,ale jego strzał lekki i mocno niecelny. Od pierwszej piłki w drugiej połowie Rozwój dominował i udokumentował swą przewagę w 64 minucie. Tomasz Wróbel doprowadził do remisu. Dopiero gol na 1:1 obudził podopiecznych Rafała Ulatowskiego. GKS wziął się do roboty i od 71 minuty powinien prowadzić. Centrował Szymański do Cverny, który minimalnie przestrzelił! Kilka minut przed końcem Wróbel wbił ostatni gwóźdź do trumny GKSu. Przeprowadził dobrą akcję, zagrał do Nowaka, a ten wpakował piłkę do pustej bramki.W 94 minucie Gierszewski zmarnował 100% sytuację.

Rozwój – GKS Bełchatów 2:1 (0:1)

Rozwój Katowice: Soliński – Mielnik, P. Gałecki, Kopczyk, Winiarczyk – M. Gałecki, Nowak – Wróbel, Nowotnik (46’ Szatan), Kun – Żak (72’ Kozłowski)

GKS Bełchatów: Krakowiak – Witasik (83’ Gierszewski), Cverna, Klemenz, Kubań - Zgarda, Szymański - Wroński, Papikyan (46’ Zapalac), Szymorek – Ploj (77’ Demianiuk)