Zasłużone sparingowe zwycięstwo z ŁKS-em

W środowe popołudnie na drugim boisku za halą widowiskowo-sportową przy ulicy 1 Maja „Brunatni” w pierwszym letnim spotkaniu towarzyskim pokonali III-ligowy ŁKS Łódź 3:1. Bramki dla GKS zdobywali: Bartłomiej Kondracki, Patryk Rachwał i Maciej Łabędzki, a z kolei dla ŁKS-u honorowe trafienie zaliczył Dynel.

Mecz w bardzo wietrznych warunkach został rozegrany w systemie 3×30 minut, a w ekipie Andrzeja Konwińskiego wystąpiło w przeciągu całego meczu aż 30 zawodników! Pierwsze 30 minut było bardzo wyrównane. W 19. minucie spotkania za faul bramkarza ŁKS-u na naszym piłkarzu powinien zostać odgwizdany rzut karny, ale niestety tak się nie stało i wciąż mieliśmy 0:0. W 23. minucie groźne uderzenie padło ze strony ŁKS-u, ale piłka na szczęście minęła bramkę Piotrowskiego. Chwilę potem w 25. minucie rajd Jakuba Paluszkiewicza zakończony został groźnym uderzeniem, które cudem wybronił golkiper z Łodzi.

Drugie 30 minut nie zaczęło się dla nas dobrze, bo po błędzie naszej defensywy Dynel wykorzystał wrzutkę z lewego skrzydła i pokonał Daniela Niźnika. Chwilę po tej sytuacji kolejną groźną akcję przeprowadzili łodzianie, ale Niźnik popisał się dobrym refleksem i sparował piłkę na róg. Reszta tej tercji była spokojna i pod koniec przycisnęli bełchatowianie. W 58. minucie meczu wrzutkę z prawej strony głową do bramki skierował testowany Bartłomiej Kondracki, który ostatni sezon spędził w Zjednoczonych Gmina Bełchatów.

Trzecia tercja to mądra gra GKS-u w defensywie co spowodowało, że rywale nie zagrozili nam ani trochę i Kamil Bruchajzer był bezrobotny. Kolejne ataki GKS-u w końcu przyniosły powodzenie. Strzał z około 16. metrów Macieja Łabędzkiego zostało zablokowane ręką i arbiter wskazał na 11. metr z którego pewnie w lewą stronę bramki uderzył kapitan GKS-u – Patryk Rachwał i wyprowadził nas na prowadzenie. Pozostała część meczu to spokojna gra GKS-u i próba ataków ŁKS-u. Nie brakowało nerwowości pod naszą bramką, bo dwukrotnie Kamil Bruchajzer był w dużych opałach, ale nasz młody bramkarz nie popełnił większego błędu. Na koniec meczu, bo w 90. minucie błąd bramkarza rywali wykorzystał Maciej Łabędzki, który pewnie strzelił do pustej bramki i przypieczętował tym samym sparingową wygraną GKS-u 3:1.

W całym spotkaniu zagrało 15 testowanych piłkarzy, a byli nimi: Jakub Paluszkiewicz, Denis Prytykovskyj, Bartosz Piotrowski, Konrad Niedzielski, Kevin Ropiak, Kamil Kuczak, Damian Nowak, Bartosz Turniak, Jacek Jadanowski, Mateusz Magdziak, Bartłomiej Kondracki,  Dawid Przezak, Robert Pisarczuk, Marcin Grolik, Krzysztof Michalak

Bramki: 58. Kondracki, 77. Rachwał (kar.), 90. Łabędzki – 36. Dynel

I tercja: Piotrowski – Paluszkiewicz, Michalski, Prytykovskyj, Szymorek (C) – Bociek, Niedzielski – Pałczyński, Kuczak, Ropiak – Nowak

II tercja: Niźnik – Turniak, Jadanowski, Magdziak, Szymorek (45. Michalak) – Kuban (C), Zgarda – Zięba, Kondracki, Kuczak – Przezak

III tercja: Bruchajzer – Pisarczuk, Grolik, Cverna, Michalak – Rachwał (C), Ryszka, Papikyan, Zięba – Flaszka, Łabędzki