Pogrom w Legnicy. Dwa trafienia Agwana Papikyana

W sobotnie popołudnie w Legnicy rezerwy tamtejszej Miedzi podejmowały GKS Bełchatów w ramach rozgrywek rundy wstępnej Pucharu Polski. Bełchatowianie zwyciężyli 4:1 grając od 75. minuty w przewadze jednego zawodnika.

W składzie GKS-u brakowało kontuzjowanego Bartosiaka, nie dopuszczonego do gry w tym spotkaniu Lenartowskiego oraz młodszych piłkarzy, którzy w ubiegłym sezonie występowali na szczeblu rozgrywek Pucharu Polski grając w drugiej drużynie GKS-u. Debiut w oficjalnym spotkaniu w barwach „Brunatnych” zaliczyli: Robert Pisarczuk, Marcin Grolik, Adrian Klepczyński, Marcin Ryszka oraz Bartłomiej Kondracki

Ten mecz zaczął się od niespodzianki w postaci bramki na 1:0 dla gospodarzy. Świetny strzał w 24. minucie spotkania Adriana Wójcika wpadł do bramki Pawła Lenarcika i GKS od tego momentu musiał wziąć się do dużej roboty. Długo czekać na kolejnego gola nie trzeba było, bo w 35. minucie meczu mieliśmy wyrównanie po bramce debiutującego w barwach GKS – Marcina Grolika. Chwilę potem, bo w 39. minucie udanym strzałem z dystansu Szymon Zgarda pokonał Pawła Muchę i GKS wyszedł na prowadzenie jeszcze przed końcem pierwszej połowy.

Druga połowa już nie była o tyle ciekawa co ta pierwsza część gry. W 75. minucie sędzia Aluszyk wyrzucił z boiska Łukasza Chodygę, bo ten oto zawodnik otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na jednym z piłkarzy GKS. Nie trzeba było długo czekać by GKS wykorzystał przewagę i po indywidualnej akcji w 80. minucie spotkania na 1:3 podwyższył – Agwan Papikyan. Gdy wszyscy już myśleli, że w tym meczu nic nie ulegnie zmianie to drugą bramkę w 90. minucie gry dołożył Agwan Papikyan i tym samym przypieczętował pewną wygraną w Legnicy.

Miedź II Legnica – GKS Bełchatów 1:4 (1:2)
24′ Adrian Wójcik – 35′ Marcin Grolik, 39′ Szymon Zgarda, 80′ i 90′ Agwan Papikyan

Miedź II Legnica: 12. Paweł Mucha, 10. Łukasz Chodyga, 8. Hubert Krawczun, 5. Adrian Woźniczka, 21. Adrian Wójcik – 7. Mateusz Zatwarnicki, 18. Tomasz Wojciechowski (78′ 14. Szymon Rusiecki), 99. Lucjan Zieliński (67′ 27. Kacper Matwiejko), 9. Robert Myrta (77′ 6. Patryk Poręba), 11. Mateusz Cieślik – 17. Kamil Zieliński

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik – 4. Robert Pisarczuk, 5. Marcin Grolik, 3. Adrian Klepczyński, 15. Krzysztof Michalak – 9. Paweł Zięba (79, 26. Bartłomiej Kondracki) , 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Zgarda (82, 25. Piotr Witasik), 21. Marcin Ryszka, 11. Albin Maciejewski – 16. Agwan Papikyan

żółta kartka: Łukasz Chodyga.
czerwona kartka: Łukasz Chodyga (75. minuta, Miedź II, za drugą żółtą kartkę).

sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).

Mecze I rundy Pucharu Polski będą rozgrywane w dniach 23-24 lipca. Rywalem GKS-u Bełchatów w tej fazie rozgrywek będzie Miedź Legnica, a spotkanie to zostanie rozegrane w Bełchatowie.