Omega rozbita. Gol wypożyczonego Andrzejczaka

W środowe popołudnie na drugim boisku za halą widowiskowo-sportową „Brunatni” roznieśli 5:1 IV-ligową Omegę Kleszczów. Warte uwagi jest to, że trzy bramki zdobyli zawodnicy o statusie młodzieżowca.

W meczu z Omegą wystąpiło dwóch testowanych napastników. W pierwszej połowie w ataku wystąpił jeden z nich, który w 30. minucie spotkania zdobył bramkę, a jak udało nam się ustalić drugie 45. minut rozegrał w ataku Sebastian Musiolik, który jest drugim z testowanych piłkarzy w szeregach drużyny Andrzeja Konwińskiego.

Pierwsza groźna akcja GKS-u skończyła się zdobyciem bramki, a jej autorem był młodzieżowiec Konrad Andrzejczak, który kilka godzin przed meczem sparingowym został oficjalnie wypożyczony na najbliższy sezon z drużyny Zagłębie Lubin. Skrzydłowy GKS-u wykorzystał podanie drugiego z młodzieżowców Marcina Ryszki i strzał po długim rogu pokonał golkipera Omegi. Chwilę potem w 15. minucie szczęścia spróbował Artur Lenartowski, ale jego zbyt lekki strzał na bok odbił bramkarz gości, a do futbolówki dopadł testowany napastnik i chybił nad poprzeczką. W 24. minucie strzał w światło bramki oddał Agwan Papikyan, ale ta próba nie sprawiła bramkarzowi rywali wielkiego problemu, ale już minutę później mieliśmy 2:0 po tym jak dośrodkowanie z rzutu rożnego Papikyana na gola strzałem głową zamienił obrońca Marcin Grolik. Nie trzeba było czekać długo na kolejne trafienie gospodarzy. W 30. minucie spotkania mieliśmy małe zamieszanie pod bramką rywala. Znów w akcji wziął udział Papikyan i po jego ofiarnym podaniu piłkę do bramki wepchnął testowany napastnik. Mimo dużego wysiłku bramkarza Omegi przy tej akcji mieliśmy już 3:0. 35. minuta to bramka na 4:0 po tym jak z szybką kontrą wyszli bełchatowianie. Rajd na prawej stronie boiska Andrzejczaka, który podaje do Ryszki i ten w idealnym momencie uderzył po ziemi zdobywają gola. W końcówce spotkania mieliśmy jeszcze szansę na zobaczenie kolejnego trafienia GKS-u. Bliski szczęścia był Artur Lenartowski, który po indywidualnym wejściu w pole karnym chybił obok słupka bramki rywala. Po pierwszej połowie wszyscy fani „Brunatnych” mogli być dumni z gry zespołu. Podopieczni Andrzeja Konwińskiego nie pozwolili rywalowi na wiele.

Druga połowa to już nieco bardziej rezerwowy skład i nieco gorzej wyglądająca gra GKS-u. W 53. minucie honorowe trafienie z rzutu wolnego na swoje konto zapisali przyjezdni po tym jak bez szans na dobrą interwencję był Daniel Niźnik. Chwilę potem Omega znów zaatakowała, a jeden z jej piłkarzy znalazł się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. W 67. minucie można powiedzieć, że tercet Musiolik-Pisarczuk-Flaszka ustalili wynik meczu. Rosły napastnik, który przebywa na testach w klubie podał na prawą stronę do Roberta Pisarczuka, a ten płasko podał w pole karne i Dawid Flaszka dokończył dzieło wpychając na wślizgu piłkę do bramki. W 70. minucie groźną wrzutkę z rzutu wolnego pewnie wyłapał Kamil Bruchajzer i ponownie w 77. minucie nasz bramkarz miał okazję interweniować po tym jak rywal uderzył z dystansu, a futbolówka wylądowała prosto w rękach Bruchajzera. 80. minuta to dobra próba strzału z dystansu Bartłomieja Kondrackiego, którą na rzut rożny musiał sparować z trudem bramkarz gości. Ostatnią groźną akcją tego meczu była ta z 82. minuty kiedy to wrzutka z rzutu rożnego trafiła na głowę Damiana Michalskiego, a młody stoper GKS-u uderzył minimalnie nad poprzeczką.

To było ostatnie kontrolne spotkanie GKS-u tego lata. Kolejny mecz, który rozegrają „Brunatni” odbędzie się w sobotę o godzinie 17:30 na stadionie przy ulicy Sportowej 3, a rywalem bełchatowian będzie Miedź Legnica, która przyjedzie do Bełchatowa by stoczyć bój o awans do 1/16 rozgrywek Pucharu Polski. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to spotkanie i przypominamy, że ten mecz nie jest imprezą masową, a liczba biletów jest ograniczona do 999 sztuk.

GKS Bełchatów – Omega Kleszczów 5:1 (4:0)

Bramki: 12′ Andrzejczak, 25′ Grolik, 30. testowany, 35′ Ryszka, 67′ Flaszka – 53′ ?

I połowa: Lenarcik (32′ Niźnik) – Pisarczuk, Grolik, Klepczyński, Michalak – Rachwał (C), Lenartowski – Andrzejczak, Ryszka, Papikyan – zawodnik testowany

II połowa: Niźnik (63′ Bruchajzer) – Pisarczuk, Michalski, Michalak, Szymorek (C) – Zgarda, Kondracki – Maciejewski, Flaszka, Zięba – Musiolik