Powrót z Niepołomic na tarczy

Drużyna GKS Bełchatów przegrała wyjazdowe spotkanie w Niepołomicach z miejscową Puszczą 0:2 (0:1).

Nasza drużyna od samego początku miała problemu, czego skutkiem była szybko stracona bramka. W 9 minucie tego spotkania wynik na 1:0 ustalił nasz były zawodnik, Bartosz Żurek. „Brunatni” chcieli zdobyć wyrównujące trafienie ale bez skutecznie. Z minuty na minutę coraz bardziej przeważali gospodarze. Dopiero pod koniec pierwszej połowy GKS oddał celny strzał na bramkę Puszczy.

Na drugą połowę spotkania nie wybiegł już Takeru Okada, zastąpił go Paweł Zięba. Dosłownie minutę po rozpoczęciu drugiej części spotkania sędzia Sebastian Tarnowski podyktował rzut karny dla Puszczy. W 47 minucie Piotr Stawarczyk pewnym strzałem pokonał Kamila Bruchajzera. Na następną zmianę musieliśmy czekać do 68 minuty, Marcin Krzywicki zameldował się na placu gry zmieniając Dawida Flaszkę. 10 minut później nastąpiła trzecia zmiana w naszych szeregach, boisko opuścił Konrad Andrzejczak, a na boisku pojawił się Albin Maciejewski. Warto dodać, że w 89 minucie, nasz kapitan nie wykorzystał rzutu karnego uderzając piłkę w poprzeczkę. Żółte kartki otrzymali Marcin Grolik oraz Bartłomiej Bartosiak, zaś w drużynie gospodarzy Michał Czarny.

Gra GKS Bełchatów w dnu dzisiejszym pozostawiała wiele do życzenia. Gospodarze cały mecz mieli pod kontrolą i zdobyli 3 punkty. Miejmy nadzieję,że nasz zespół poprawi swoją grę i już w sobotę 05.11.2016r wygra spotkanie z Rozwojem Katowice na własnym boisku.

GKS Bełchatów: Bruchajzer – Bartosiak, Grolik, Klepczyński, Michalak – Rachwał (C), Andrzejczak (80’Albin Maciejewski), Zgarda, Flaszka (68′ Marcin Krzywicki), Okada (46′ Paweł Zięba) – Dzięgielewski

Na ławce pozostali: Lenarcik, Witasik, Kondracki

Puszcza Niepołomice: Staniszewski – Zagórski, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk – Radziemski (59′ Furtak), Kotwica, Uwakwe, Łączek – Żurek (81’Krzystoń), Orłowski (82′ Gajewski)

Na ławce pozostali: Sobieszczyk, Wójcik, Lepiarz, Kuliga