Pierwszy sparing na remis

W dniu dzisiejszym swój pierwszy mecz sparingowy rozgrywał GKS Bełchatów, przeciwnikiem naszej drużyny był trzecioligowy Pelikan Łowicz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 (1:1). Mecz rozgrywany był na boisku ze sztuczną nawierzchnią za halą widowiskową KWB w Bełchatowie.

Mecz od samego początku był wyrównany, a pierwszą poważną sytuację gospodarze mieli w 13. minucie, kiedy to Bartłomiej Bartosiak wypracował doskonałą sytuację podając do wchodzącego Bartłomieja Kondrackiego. Niestety nasz pomocnik trafił w bramkarza Pelikana, i mogliśmy zadowolić się tylko rzutem rożnym. W późniejszych minutach strzały na bramkę przeciwników oddali, m.in Patryk Rachwał oraz Marcin Ryszka. Pelikan stworzył składną akcję i w 26. minucie mógł cieszyć się z prowadzenia, Kamil Kuczak, który latem był testowany przy Sportowej 3 przez Andrzeja Konwińskiego oddał strzał zza pola karnego i piłka trafiła do siatki. Około 40. minuty, nasz kapitan został brutalnie sfaulowany i sędzia tego spotkania przyznał rzut wolny. Dośrodkowanie Bartłomieja Bartosiaka odbiło się od stopera gości i piłka szczęśliwie znalazła się pod nogami Macieja Łabędzkiego któremu nie zostało nic innego, jak skierować piłkę do bramki przeciwników. Do przerwy wynik bez zmian.

W drugiej połowie gra była wyrównana, a dopiero w końcówce kibice mogli zobaczyć groźną akcję „Brunatnych”. Z dobrej strony na skrzydle pokazał się Konrad Andrzejczak, który ograł przeciwnika na skrzydle i podał piłkę do Krystiana Pałczyńskiego, któremu zabrakło szczęścia w zdobyciu bramki, piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił obrońca gości. Kilka chwil później swoją okazję miał Mateusz Szymorek, który po składnej akcji kolegów uderzył tuż obok słupka.

GKS BełchatówPelikan Łowicz 1:1 (1:1)
38. Maciej Łabędzki – 26. Kamil Kuczak

GKS Bełchatów:

I połowa: Lenarcik (31. Niźnik) – Pisarczuk, Witasik, Klepczyński (31. Michalski), Michalak – Rachwał, Ryszka (31. Bociek) – Dzięgielewski, Kondracki, Bartosiak – Łabędzki.

II połowa: Niźnik (60. Bruchajzer) – Zięba, Grolik, Michalski (60. Sitarz), Szymorek – Lenartowski, Bociek (60. Zgarda) – Maciejewski, Flaszka, Andrzejczak – Zdybowicz (65. Pałczyński).

Kolejny mecz GKS rozegra już za tydzień w Kluczborku, a rywalem „Brunatnych” będzie I-ligowy MKS Kluczbork. To starcie już w następny weekend w sobotę o godzinie 12:00!