Remis w Zelowie po meczu walki. Piłkarz GKS zostawił zęby na boisku…

Rezerwy GKS-u Bełchatów po zaciętym spotkaniu w Zelowie zremisowały 1:1 z tamtejszy Włókniarzem. To spotkanie było pełne walki o czym przekonał się Michał Lewandowski, który po zderzeniu z jednym z rywali stracił dwa zęby i trafił do szpitala.

Pierwsza połowa podobnie jak i cały mecz to dużo, dużo walki. Pierwsze 20. minut to przewaga GKS, ale potem mecz się wyrównał. W 36. minucie doszło jednak do niefortunnego zderzenie. Michał Lewandowski walczył o piłkę z Adrianem Krajdą i na wślizgu wybił ją na aut bramkowy, a gracz Włókniarza przeskakując nad graczem GKS-u przypadkowo trafił go piętą w twarz. Pech chciał, że akurat głowa Michała Lewandowskiego znalazła się pod nogami Adriana Krajdy. Niestety dla Krystiana Kieracha to nie są dobre informacje, bowiem to kolejny zawodnik, który grając na prawej obronie doznaje kontuzji (w poprzednim meczu urazu kolana doznał Mateusz Orski). W miejsce „Lewego” na boisku pojawił się Marcin Szóstakiewicz. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze stworzyli sobie dogodną okazję, którą na bramkę zamienił w 43. minucie Hubert Muszyński po podaniu Adriana Krajdy i do przerwy mieliśmy wynik 1:0 dla Włókniarza Zelów.

A oto obrazek: Jak wyglądał Michał Lewandowski po pechowej interwencji w 36. minucie meczu:

Po przerwie na boisku w miejsce Konrada Andrzejczaka pojawił się Dawid Miedwiediew, a z kolei za Macieja Węglewskiego wszedł Volodya Papikyan. W 55. minucie meczu stuprocentową okazję zmarnował Paweł Zięba, który zamiast podawać zdecydował się na strzał, ale to nie zaskoczyło golkipera Włókniarza. W 70. minucie na strzał z woleja z około 25. metrów zdecydował się Paweł Zięba, ale futbolówka poszybowała nad bramką. W tej samej minucie na boisko wszedł Krystian Pałczyński w miejsce Kacpra Szafrańskiego co z pewnością jest pozytywem, ponieważ „Tiger” wraca do gry po kontuzji. 81. minuta to gol dla „Brunatnych” centra wprowadzonego na boisko Pałczyńskiego na głowę Huberta Berłowskiego, a ten trafia do bramki. Do końca meczu nie wydarzyło się nic ciekawego za wyjątkiem ostatnich sekund. Indywidualna akcja Dawida Miedwiediewa, zagranie do Pawła Zięby, który uderza w sytuacji sam na sam w bramkarza Włókniarza.

Włókniarz Zelów – GKS II Bełchatów 1:1 (1:0)

Bramki: 37. Hubert Muszyński – 75. Hubert Berłowski

Skład GKS Bełchatów: Daniel Niźnik – Michał Lewandowski (36. Marcin Szóstakiewicz), Grzegorz Kowalski (C), Bartosz Wrzosek, Piotr Góralczyk – Maciej Węglewski (46. Volodya Papikyan), Kacper Szafrański (72. Krystian Pałczyński) – Konrad Andrzejczak (46. Dawid Miedwiediew), Bartłomiej Kondracki, Paweł Zięba – Hubert Berłowski.

Ławka rezerwowych: Dawid Kuźma – Jakub Bednarek, Marcin Szóstakiewicz, Volodya Papikyan, Dawid Miedwiediew, Krystian Pałczyński.