Pierwszy przedsezonowy sparing na remis

W pierwszym przedsezonowym sparingu drużyna GKS-u Bełchatów po mało atrakcyjnym spotkaniu zremisowała ze Zniczem Pruszków 0:0. Optyczną przewagę mieli „Brunatni”, ale nie przełożyło się to na zdobycz bramkową.

W pierwszej połowie przeważali górnicy, którzy jednak nie potrafili zamienić kilku klarownych sytuacji na bramki. Dobrą okazję zmarnował Marcin Garuch, którego strzał minął słupek o zaledwie kilka centymetrów. Sporo szumu na skrzydle robili Michał Ciarkowski i Bartłomiej Bartosiak, lecz brakowało wykończenia.

Druga połowa była już bardziej wyrównana, a mecz rozgrywany był głównie w środku pola. Obie drużyny stworzyły mało dogodnych sytuacji. Najbliżej pokonania bramkarza był Piotr Giel, który dwukrotnie oddał groźne strzały w kierunku bramki Znicza. Goście najlepszą okazję mieli w końcówce, kiedy to piłka po strzale jednego z Pruszkowian trafiła w poprzeczkę.

GKS Bełchatów – Znicz Pruszków 0:0

GKS (I połowa): 1. Paweł Lenarcik – 4. Mikołaj Bociek, 27. Marcin Grolik, 5. Filip Kendzia, 25. Kamil Szubertowski – 7. Bartłomiej Bartosiak, 18. Bartłomiej Zieliński, 2. Marcin Garuch, 10. Dawid Flaszka, 11. Michał Ciarkowski – 24. Przemysław Zdybowicz.
GKS (II połowa): 12. Adrian Szady – 14. Adrian Klepczyński, 4. Mikołaj Bociek, 26. Michał Bierzało, Rafał Górecki – 19. Łukasz Pietroń, 22. Patryk Rachwał, 21. Marcin Ryszka, 6. Hubert Berłowski, 8. Robert Chwastek – 17. Piotr Giel.