Ostre strzelanie w sparingu z łodzianami

W swoim trzecim meczu kontrolnym przed nowym sezonem, podopieczni Mariusza Pawlaka po raz trzeci zremisowali. Tym razem na drodze do zwycięstwa zaważyła druga połowa spotkania z beniaminkiem II ligi ŁKS-em Łódź, w której goście ze stanu 1:3 doprowadzili do remisu 3:3. Gole dla „Brunatnych” zdobywali nowo pozyskani: Emile Thiakane, Piotr Giel i Michał Ciarkowski.

Początek meczu należał do gości, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Pawła Lenarcika. Jednak pierwszą bramkę strzelili bełchatowianie. Błąd łódzkich obrońców wykorzystał Senegalczyk Thiakane, zaskakując strzałem po ziemi Patryka Brzozowskiego. Ciemnoskóry zawodnik zaprezentował się w tym spotkaniu bardzo przyzwoicie i jeśli podtrzyma swoją wysoką formę przez całą rundę, GKS powinien mieć z niego sporo pożytku.

ŁKS wyrównał już dwie minuty później, a strzelcem bramki był Patryk Bryła. Nie zraziło to jednak „Brunatnych”, którzy na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą nad rywalem.

Najpierw prawą stroną urwał się Marcin Garuch, posłał mocne podanie wzdłuż linii bocznej, a w polu karnym stopę dołożył Piotr Giel i było 2:1. Minutę później oglądaliśmy kopię akcji, lecz zmienili się jej aktorzy. Z boku futbolówkę podawał Emile Thiakane, a akcję ofiarnie zamknął Michał Ciarkowski.

W drugiej połowie GKS wystąpił w całkowicie innym zestawieniu, a na boisku pojawili się, m.in. testowani: bramkarz Arkadiusz Moczadło z Arki Gdynia i czeski napastnik Tomasz Gomola.

ŁKS po przerwie również wystawił zmienników, którzy okazali się skuteczniejsi od miejscowych. W 55. minucie po składnej akcji, w której rywale wymienili kilka szybkich podań, a do siatki trafił Damian Guziak. W 86. stan meczu wyrównał Piotr Pyrdoł i obie drużyny musiały zadowolić się remisem.

GKS Bełchatów – ŁKS Łódź 3:3 (3:1)
Emile Thiakane 33, Piotr Giel 43, Michał Ciarkowski 44 – Patrk Bryła 35, Damian Guzik 55, Piotr Pyrdoł 86.

Skład GKS Bełchatów (zawodnicy testowani):

I połowa: Paweł Lenarcik – Kamil Szubertowski, Marcin Grolik, Filip Kendzia, Patryk Janasik – Marcin Ryszka, Marcin Garuch – Łukasz Pietroń, Emile Thiakane, Michał Ciarkowski – Piotr Giel

II połowa: Arkadiusz Moczadło – Bartłomiej Zieliński, Patryk Rachwał, Adrian Klepczyński, Mikołaj Bociek – Marcin Ryszka (63. Przemysław Zdybowicz), Patryk Janasik (84. Daniel Chwałowski) – Bartłomiej Bartosiak, Dawid Flaszka, Robert Chwastek – Tomasz Gomola