PP: GKS rozbija Rekord

PGE GKS Bełchatów pokonując aż 6:2 Rekord Bielsko-Biała awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Bardzo dobre zawody w niedzielny wieczór rozegrali Dawid Flaszka i Emile Thiakane, autorzy trzech goli i trzech asyst.

To bełchatowianie rozpoczęli spotkanie, ponieważ już w 6. minucie bramkarza Rekordu pokonał Bartłomiej Bartosiak. Nasz wychowanek w ten sposób sfinalizował akcję, którą bardzo dobrze rozpoczął Dawid Flaszka. Z prawej strony przerzucił on futbolówkę na drugą stronę do niepilnowanego Emile Thiakane, który następnie podał ją wzdłuż pola karnego i Bartosiak musiał już tylko dołożyć stopę.

Jednak kilka minut później z linii pola karnego po ’długim rogu’ bramki Pawła Lenarcika celnie uderzył Marek Sobik i był remis. Kwadrans później gospodarze już prowadzili, a z trafienia cieszył się Łukasz Siędzielarz. Tak nieoczekiwany obrót sytuacji zmobilizował „Brunatnych”, którzy ruszyli odważniej do przodu. W 36. minucie do wyrównania doprowadził Dawid Flaszka, a drugą asystę zanotował Thiakane.

Trzy minuty później bełchatowianie ponownie wyszli na prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został Łukasz Pietroń, a rzut karnym mocnym strzałem w środek bramki wykorzystał Patryk Rachwał. Zarówno Pietroń, Thiakane, jak i Robert Chwastek oraz Marcin Garuch debiutowali w oficjalnym spotkaniu PGE GKS. Dla Garucha był o tyle nietypowy debiut, ponieważ rozpoczął jako lewy obrońca.

Drugą odsłonę niedzielnego pojedynku również lepiej rozpoczęli podopieczni Mariusza Pawlaka. W 54. minucie bełchatowianie zwiększyli swoje prowadzenie, po tym jak Marcin Grolik zamykając dośrodkowanie z rzutu rożnego zgrał piłkę w światło bramki, a na przedpolu najwyżej wyskoczył Pietroń i celnie główkując zdobył czwartego gola dla Bełchatowa.

„Brunatni” pomimo dwubramkowego prowadzenia nadal atakowali, co przyniosło efekt w postaci piątej bramki. W 74. minucie trzecią asystą zapisał Thiakane, który podobnie jak kilkadziesiąt minut wcześniej, podawał do Flaszki, a ten celując pod poprzeczkę się nie pomylił. Aktywny Senegalczyk zakończył bielskie strzelanie w 90. minucie. W końcówce spotkania Mariusz Pawlak wprowadził do gry dwóch młodych wychowanków PGE GKS – Bartłomieja Zielińskiego i Daniela Chwałowskiego, dla których był to debiut w I drużynie.

Teraz przed zespołem ze Sportowej mecz I rundy Pucharu Polski z 1-ligowymi Wigrami Suwałki. Spotkanie zostanie rozegrane za tydzień na GIEKSA Arenie, a na początku tygodnia podamy szczegóły dotyczące tego pojedynku. Wcześniej, bo 21 lipca zapraszamy na pl. Narutowicza, gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny połączonny z prezentacją naszego zespołu.

Rekord Bielsko-Biała – PGE GKS Bełchatów 2:6 (2:3)

Marek Sobik 13., Łukasz Szędzielarz 28. – Dawid Flaszka 36., 74., Bartłomiej Bartosiak 6., Patryk Rachwał 39., Łukasz Pietroń 54., Emile Thiakane 90.

Rekord Bielsko-Biała: Krzysztof Żerdka – Matusz Gaudyn, Marek Profic, Dariusz Rucki, Kamil Żołna, Dawid Ogrocki (66. Michał Czernek), Dawid Nagi, Łukasz Szędzielarz (58. Ronald Solorzano), Marek Sobik, Damian Hilbrycht, Dawid Hałat (80. Mateusz Kubica)

PGE GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Łukasz Pietroń, Marcin Grolik, Mikołaj Bociek (80. Bartłomiej Zieliński), Marcin Garuch – Patryk Rachwał, Marcin Ryszka – Robert Chwastek (68. Adrian Klepczyński), Dawid Flaszka, Emile Thiakane – Bartłomiej Bartosiak (83. Daniel Chwałowski)

Żółta kartka: Mikołaj Bociek

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)