Puchar Polski: GKS wygrywa z Wigrami! Następna będzie Legia?

W meczu 1/32 Pucharu Polski GKS Bełchatów wygrał z Wigrami Suwałki 2:1. Goście, mimo optycznej przewagi w pierwszej połowie, kompletnie nie potrafili wykorzystać swoich okazji. Za to Brunatni po przerwie całkowicie zdominowali wyżej notowanego rywala i zasłużenie odesłali z kwitkiem ekipę Artura Skowronka.

W pierwszej odsłonie meczu niewiele działo się po obu stronach boiska, ale to drużyna z Suwałk stworzyła groźniejszą okazję do zdobycia gola. Po fatalnym błędzie obrońców, którzy nie utrzymali linii spalonego, sam na sam z bramkarzem wyszedł napastnik Wigier i po bardzo ładnym lobie piłkę zmierzającą do bramki GKS-u jeden z podopiecznych Mariusza Pawlaka wybił już z linii bramkowej.

Po pierwszym sygnale ostrzegawczym do pracy wzięli się gospodarze, którzy wywalczyli rzut wolny na 20-metrze od bramki Hieronima Zocha. Do piłki podszedł Emile Thiakane, oddał celny, ale niestety zbyt lekki strzał i finalnie futbolówka wylądowała w rękach golkipera gości.

W tym miejscu, z szacunku dla czytelników, skończymy opis pierwszej połowy spotkania.

Po przerwie obie drużyny wyszły na boisko odmienione. Giekaesiacy wyglądali jakby dopiero skończyli rozgrzewkę, za to goście od 46. minuty oddychali już rękawami. Godna uwagi, oprócz bardzo dobrego przygotowania fizycznego Brunatnych, była całkowita dominacja GKS-u na boisku. Wigry kompletnie nie istniały, czego pewnie nikt z 1021. kibiców obecnych tego dnia na stadionie przy ul. Sportowej się nie spodziewał.

GKS raz po raz atakował skrzydłami i w końcu, w 88. minucie meczu dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Dawid Flaszka. Z resztą. nie ma co pisać. Ostatnie akcje meczu przebiegały w takim tempie, że jeden z nas przypłacił to życiem.

Przegrana ubiegłorocznego półfinalisty Pucharu Polski stała się faktem, a już 25. lipca o godzinie 12:00 na Stadionie Narodowym GKS pozna kolejnego rywala w drodze po upragnione trofeum!

GKS Bełchatów 2-1 Wigry Suwałki

Dawid Flaszka 88, Piotr Giel 90 – Adrian Klepczyński 90 (s)

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik – 27. Łukasz Pietroń, 3. Marcin Grolik, 14. Adrian Klepczyński, 21. Marcin Garuch – 11. Michał Ciarkowski (70, 9. Piotr Giel), 20. Patryk Rachwał (9, 2. Patryk Janasik), 17. Marcin Ryszka, 10. Dawid Flaszka, 6. Émile Thiakane – 7. Bartłomiej Bartosiak.

Wigry Suwałki: 30. Hieronim Zoch – 2. Paweł Olszewski, 3. Rafał Remisz, 17. Adrian Jurkowski, 16. Artur Bogusz – 19. Mariusz Rybicki, 32. Robert Obst (46, 8. Patryk Sokołowski), 10. Mateusz Radecki, 25. Damian Gąska, 11. Krzysztof Wołkowicz – 9. Patryk Klimala (64, 20. Karol Mackiewicz).

żółte kartki: Klepczyński, Janasik – Wołkowicz, Obst, Radecki, Bogusz.

sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).