GKS nie dał rady w Stargardzie

GKS Bełchatów w pierwszym meczu sezonu 2017/2018 przegrał z Błękitnymi Stargard 1:2. Bramkę honorową dla GKS strzelił w 79. minucie Patryk Janasik.

Podopieczni Mariusza Pawlaka, mimo optycznej przewagi, długo nie potrafili zdobyć gola. Ba, niestety nie potrafili oddać nawet celnego strzału na bramkę Marka Ufnala. Za to zabójczo skuteczni byli gospodarze sobotniego pojedynku. Najpierw w 31. minucie Mateusz Węsierski wyprowadził Błękitnych na prowadzenie, a po przerwie drugą bramkę dołożył Grzegorz Szymusik i bełchatowianie znaleźli się w bardzo złej sytuacji.

Mimo ciągłego naporu Brunatni potrafili zdobyć tylko jednego gola. W 79. minucie najsprytniej w polu karnym gospodarzy zachował się Patryk Janasik, który zdołał skierować piłkę do bramki przeciwnika.

Niestety, mimo sporych nadziei na sukces, bełchatowianie wyjeżdżają ze Stargardu na tarczy. Szansa na rehabilitację już za tydzień. 5. sierpnia o godzinie 19:00 GKS zmierzy się w Bełchatowie z Garbarnią Kraków.

Błękitni Stargard Szczeciński 2-1 GKS Bełchatów

Mateusz Węsierski 31, Grzegorz Szymusik 55 – Patryk Janasik 79

Błękitni Stargard: 1. Marek Ufnal – 25. Grzegorz Szymusik, 19. Tomasz Pustelnik, 11. Patryk Burzyński, 4. Hubert Kotus (80, 17. Maciej Więcek) – 18. Wojciech Fadecki, 15. Damian Mosiejko, 14. Piotr Wojtasiak (61, 20. Michał Magnuski), 10. Patryk Skórecki, 24. Rafał Gutowski – 27. Mateusz Węsierski (90, 26. Patryk Włóka).

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik – 19. Łukasz Pietroń, 3. Marcin Grolik, 5. Filip Kendzia, 21. Marcin Garuch – 11. Michał Ciarkowski (62, 4. Mikołaj Bociek), 13. Patryk Janasik, 17. Marcin Ryszka (46, 14. Adrian Klepczyński), 10. Dawid Flaszka, 7. Bartłomiej Bartosiak – 9. Piotr Giel.

żółte kartki: Kotus, Burzyński, Węsierski – Grolik, Klepczyński.

sędziował: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).