Puchar Polski: Koniec przygody. Chojniczanka za mocna dla GKS

Niestety, dzisiejsze popołudnie nie było dobre dla wszystkich związanych z GKS-em Bełchatów. W meczu 1/16 Pucharu Polski bełchatowianie ulegli Chojniczance Chojnice 0:3.

W Bełchatowie, po dobrym, sobotnim meczu żyły nadzieje na równie dobry rezultat w pucharowym meczu z Chojniczanką Chojnice. Niestety, po w sumie niezłej pierwszej połowie, na drugą Brunatni wyszli mocno rozkojarzeni. Pierwsze ostrzeżenie przyszło zaraz po wznowieniu gry, na szczęście skuteczną robinsonadą popisał się Arkadiusz Moczadło.

Chwilę później kontrolę nad meczem przejęli goście, a pierwszego gola po wrzutce z rzutu wolnego strzelił obrońca drużyny z Chojnic Tomasz Boczek.

7 minut później było już 0:2. Po fatalnym błędzie sędziego, który nie zauważył faulu na Bartku Bartosiaku, piłkę przejął jeden z podopiecznych Krzysztofa Brede i oddał bardzo mocny strzał na bramkę GKS. Moczadło sparował piłkę do boku, ale zrobił tak niefortunnie, że ta trafiła prosto pod nogi Tomasza Mikołajczaka, który nie miał problemów ze zdobyciem bramki.

Ostateczny wynik pojedynku ustalił w 72. minucie Jacek Podgórski, który skierował futbolówkę do pustej bramki po ładnym rajdzie jednego z pomocników gości.

Podopieczni Mariusza Pawlaka do końca meczu starali się zmniejszyć rozmiary porażki. Najbliżej zdobycia bramki honorowej był Bartek Bartosiak, który w polu karnym rywali obrócił się z obrońcą na plecach, ale niestety nie zdołał oddać celnego strzału.

Tak kończy się przygoda GKS-u w tej edycji Pucharu Polski. Trzeba też oddać Chojniczance, że byli zdecydowanie lepsi i zasłużenie awansowali do 1/8 finału rozgrywek.

GKS Bełchatów 0-3 Chojniczanka Chojnice

Tomasz Boczek 55, Tomasz Mikołajczak 62, Jacek Podgórski 72

GKS Bełchatów: 97. Arkadiusz Moczadło – 27. Łukasz Pietroń (81, 17. Marcin Ryszka), 14. Adrian Klepczyński, 5. Filip Kendzia, 21. Marcin Garuch – 8. Robert Chwastek, 20. Patryk Rachwał, 2. Patryk Janasik, 10. Dawid Flaszka, 7. Bartłomiej Bartosiak (70, 11. Michał Ciarkowski) – 9. Piotr Giel (73, 6. Émile Thiakane).

Chojniczanka Chojnice: 1. Radosław Janukiewicz – 25. Wojciech Lisowski, 4. Michał Markowski, 15. Tomasz Boczek, 11. Maciej Dampc – 18. Jakub Bąk (64, 23. Jacek Podgórski), 14. Krzysztof Danielewicz, 5. Paweł Zawistowski, 7. Rafał Grzelak, 8. Jakub Biskup (55, 21. Emil Drozdowicz) – 17. Tomasz Mikołajczak (71, 16. Krzysztof Drzazga).

żółte kartki: Flaszka, Pietroń, Garuch, Bartosiak – Mikołajczak, Grzelak.

sędziował: Wojciech Myć (Lublin).

widzów: 1000.