GKS pewnie wygrywa w Stalowej Woli!

GKS Bełchatów w niedzielnym meczu pewnie pokonał na wyjeździe Stal Stalowa Wola aż 4:1. Bramki dla bełchatowian zdobywali Piotr Giel, Emilie Thiakane, Michał Bierzało oraz Dawid Flaszka.

Podopieczni Mariusza Pawlaka spotkanie ze Stalą rozpoczęli z trzema zmianami w wyjściowej jedenastce względem pucharowego meczu z Chojniczanką. Od początku w miejsce Filipa Kendzi, Dawida Flaszki i Roberta Chwastka od pierwszej minuty zagrali Michał Bierzało, Marcin Ryszka i Emile Thiakane.

Na pozytywne efekty zmian nie trzeba było długo czekać. W 24. minucie spotkania piłkę przed polem karnym otrzymał Thiakane i pięknym strzałem z dystansu nie dał szans Dorianowi Frątczakowi. 7 minut później było już 2:0 dla Brunatnych. Tym razem bramkarza gospodarzy pokonał Piotrek Giel. Do przerwy więcej bramek nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron Stalówka ruszyła do odrabiania strat, ale to GKS zdobył kolejnego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Michał Bierzało.

Kiedy wydawało się, że zawodnicy Janusza Białka są już na łopatkach, Torfiorze niespodziewanie „podali tlen” gospodarzom niedzielnego starcia faulując jednego z rywali we własnym polu karnym. Arbiter nie miał najmniejszych wątpliwości i wskazał na miejsce oddalone o jedenaście metrów od bramki Arka Moczadło. Adrian Gębalski nie miał żadnych problemów z pokonaniem golkipera GKS.

Na szczęście po tym ciosie bełchatowianie wrócili do wysokiego poziomu koncentracji i kilka minut później odpowiedzieli kolejnym trafieniem. Strzelcem bramki został najlepszy snajper Brunatnych w obecnym sezonie Dawid Flaszka, dla którego był to szósty gol w szóstym kolejnym pojedynku.

Do końca meczu nic więcej się nie zmieniło i zawodnicy Mariusza Pawlaka nie dali sobie strzelić więcej goli. Bełchatowianie pewnie pokonali Stal Stalowa Wola aż 4:1 i w bardzo dobrych humorach będą mogli przygotowywać się do następnego ligowego starcia z Siarką Tarnobrzeg.

Stal Stalowa Wola – PGE GKS Bełchatów 1:4 (0:2)
Bramki: Adrian Gębalski 68 (karny) – Émile Thiakane 24, Piotr Giel 31, Michał Bierzało 60, Dawid Flaszka 72

Stal Stalowa Wola: Dorian Frątczak – Adam Waszkiewicz, Grzegorz Janiszewski, Mateusz Kolbusz (77. Kacper Śpiewak), Mateusz Wójcik – Sebastian Łętocha, Mateusz Bukowiec (46. Adrian Dziubiński), Bruno Żołądź (61. Kamil Jonkisz), Przemysław Stelmach, Bartosz Sobotka (61. Paweł Oziębło) – Adrian Gębalski
GKS Bełchatów: Arkadiusz Moczadło – Patryk Janasik, Adrian Klepczyński, Michał Bierzało, Marcin Garuch – Patryk Rachwał, Marcin Ryszka, Bartłomiej Bartosiak (71. Dawid Flaszka), Łukasz Pietroń (61. Robert Chwastek), Émile Thiakane (87. Przemysław Zdybowicz) – Piotr Giel (81. Michał Ciarkowski)

Żółte kartki: Janiszewski – Bierzało
Sędzia: Jacek Lis (Katowice)