GKS wreszcie zwycięski! Łukasz Pietroń godnie zastąpił Patryka Rachwała

Piłkarze GKS Bełchatów skromnie, choć w pełni zasłużenie pokonali spadkowicza z 1. ligi drużynę MKS Kluczbork (1:0). Zwycięską bramkę z rzutu karnego zdobył w 31. minucie Łukasz Pietroń. Tym samym „Brunatni” przełamali serię siedmiu spotkań bez wygranej.

Bełchatowianie wyszli na ten mecz niesamowicie zmotywowani i od pierwszych minut zagrali wysokim pressingiem, już na połowie rywala. Po sześciu minutach GKS mógł już prowadzić. Patryk Janasik zagrał ze skrzydła wprost na nogę Piotra Giela, ale ten z około pięciu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 17. minucie zastępujący dziś Patryka Rachwała w roli kapitana Marcin Garuch zagrał z boku do Michała Ciarkowskiego, ale „Ciara” strzelił głową obok słupka. Napór GKS trwał nadal i przyniósł efekt po pół godzinie gry. Dawid Flaszka trafił piłką w rękę obrońcy MKS-u i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem w środek zamienił Łukasz Pietroń. W samej końcówce pierwszej połowy MKS mógł wyrównać, ale piłka po strzale głową z małej odległości padła łupem Pawła Lenarcika. W odpowiedzi Marcin Garuch świetnie zagrał do Pietronia, ale strzał pomocnika GKS-u golkiper Kluczborka wybił piłkę na rzut rożny.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków drużyny gości. Podopieczni trenera Kulawika nie potrafili jednak przełamać defensywy GKS-u i pewnie dziś interweniującego Pawła Lenarcika. Kilkakrotnie gospodarzom dopisało też szczęście, którego brakowało w poprzednich spotkaniach. „Brunatni” też mogli podwyższyć wynik, ale strzały Michała Ciarkowskiego, Piotra Giela i Roberta Chwastka albo lądowały w rękach bramkarza MKS-u lub minimalnie mijały jego bramkę.

Ostatecznie GKS dowiózł zwycięstwo do końca i wszyscy na stadionie odetchnęli z ulgą. Oby po tej wygranej fortuna znów zaczęła sprzyjać drużynie Mariusza Pawlaka.

GKS Bełchatów – MKS Kluczbork 1:0 (1:0)
Bramka: Łukasz Pietroń 31 (z karnego).

GKS: Paweł LenarcikPatryk Janasik, Mikołaj Bociek, Michał Bierzało, Paweł WojowskiMichał Ciarkowski (73. Bartłomiej Bartosiak), Marcin Ryszka, Łukasz Pietroń, Dawid Flaszka (83. Filip Kendzia), Marcin Garuch (60. Robert Chwastek) – Piotr Giel.

Kluczbork: Kacper MajchrowskiJakub Skoczylas, Paweł Gierak, Bartosz Brodziński, Kamil NitkiewiczDominik Kościelniak (84. Miłosz Reisch), Sebastian Deja (76. Michał Glanowski), Donatas Nakrošius, Krzysztof Bodziony (55. Marcin Niemczyk), Paweł BaraniakDawid Wolny (55. Lucjan Zieliński).

Żółte kartki: Bierzało, Bociek, Wojowski – Gierak, Skoczylas.
Sędziował: Łukasz Groń (Zabrze).
Widzów: 1100.