sobota, 28 października 2017 18:00

Miłe złego początki. GKS przegrywa w Puławach z Wisłą

To co się wydarzyło w drugiej połowie spotkania pomiędzy Wisłą Puławy, a GKS Bełchatów na długo pozostanie w pamięci kibiców obu ekip. Niestety dla kibiców "Brunatnych" nie będą to miłe wspomnienia.

Początek meczu należał do bełchatowian. Już w 11. minucie piłka znalazła się w siatce Wisły, ale Piotr Giel w momencie strzału znalazł się na pozycji spalonej. W 29. minucie wątpliwości już nie było po bardzo ładnym uderzeniu z 25 metrów Patryka Janasika. Pięć minut później było już 2:0 dla GKS-u! Po centrze w pole karne Dawid Flaszka wpakował piłkę do bramki. Wtedy wydawało się, że GKS mecz ma pod kontrolą i miejscowym będzie trudno odrobić straty. Niestety, tuż przed przerwą solowa akcja Roberta Hirsza wlała nadzieję w serca piłkarzy i kibiców Wisły. 1:2.

Na drugą połowę "Brunatni" chyba zapomnieli wyjść, bo w przeciągu piętnastu minut stracili trzy bramki! Najpierw Niklas Zulciak po podaniu Jakuba Smektały wpadł w pole karne i doprowadził do wyrównania. Po godzinie gry Wisła już prowadziła po strzale głową Roberta Hirsza. Piłkarze GKS nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po stracie trzeciej bramki, a już po minucie Paweł Lenarcik kapitulował po raz czwarty. Zulciak wykorzystał sytuację sam na sam z naszym bramkarzem i po raz drugi w tym meczu, skierował piłkę do siatki. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka nie potrafili skutecznie odpowiedzieć, choć podejmowali próby, m.in. ponownie padł gol z pozycji spalonej. Dzieła zniszczenia dokonał w 82. minucie Arkadiusz Maksymiuk, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ustalił wynik spotkania.

Po meczu kibice GKS nie szczędzili piłkarzom gorzkich słów. Ten mecz zamyka się w jednym określeniu: Nokaut w drugiej połowie.

Wisła Puławy - GKS Bełchatów 5:2 (1:2)
Bramki: Hirsz 43, 60, Zulciak 50, 61, Maksymiuk 82 - Janasik 29, Flaszka 34.

Wisła: Sebastian Madejski - Tomasz Sedlewski, Piotr Żemło, Sebastian Murawski, Bartosz Sulkowski - Arkadiusz Maksymiuk, Kacper Szymankiewicz (78. Adrian Popiołek), Jakub Smektała (63. Piotr Darmochwał), Dawid Pożak, Niklas Zulciak (86. Krystian Żelisko) - Robert Hirsz (69. Iwan Łytwyniuk).

GKS: Paweł Lenarcik - Patryk Janasik, Filip Kendzia, Michał Bierzało, Paweł Wojowski (85. Kamil Szubertowski)- Michał Ciarkowski, Marcin Ryszka, Patryk Rachwał, Dawid Flaszka (75. Bartłomiej Bartosiak), Marcin Garuch (65. Emile Thiakane) - Piotr Giel.

Żółte kartki: Maksymiuk, Pożak, Żemło, Sedlewski - Thiakane.
Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).