GKS wrócił z dalekiej podróży! Trzy punkty zostają w Bełchatowie

Dwa różne oblicza pokazali swoim kibicom piłkarze GKS-u Bełchatów. Do przerwy przegrywali z Błękitnymi Stargard 0:2 i niewiele wskazywało na to, by po ostatnim gwizdku sędziego mogli dopisać sobie jakiekolwiek punkty. A jednak! Po znakomitej drugiej połowie „Brunatni” ostatecznie pokonali gości 3:2 i zwycięstwem zakończyli rok 2017 przy Sportowej 3.

W pierwszej połowie przeważała drużyna trenera Kapuścińskiego. GKS pierwszą dobrą okazję stworzył w 27. minucie, a groźny strzał na bramkę oddał Łukasz Pietroń. Chwilę później świetna kontra gości, w wyniku której Mateusz Węsierski pewnym uderzeniem po ziemi pokonał golkipera GKS-u. „Brunatni” bardzo chaotycznie próbowali odpowiedzieć. Niestety, na pięć minut przed przerwą otrzymali drugi cios. Rafał Gutowski dograł futbolówkę na 14 metr do Patryka Skóreckiego, a ten pewnym uderzeniem w prawy róg pokonał Arkadiusza Moczadło. GKS mógł złapać kontakt, ale dogodną okazję zmarnował Piotr Giel, który zamiast wyjść sam na sam z bramkarzem Błękitnych, zdecydował się na uderzenie z 18 metra i nie trafił.

Drugą połowę bełchatowianie rozpoczęli całkowicie odmienieni. Najpierw w 48. minucie dość szczęśliwie piłkę do bramki skierował Piotr Giel. Dosłownie chwilę później do wyrównania pięknym strzałem doprowadził Bartłomiej Bartosiak. W 51. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Dawidzie Flaszce. Jedenastkę pewnie wykorzystał Łukasz Pietroń i niemożliwe stało się możliwe. Drużyna GKS w niecałe dziesięć minut całkowicie odwrócili losy spotkania! Błękitni starali się odpowiedzieć, narażając się przez to na kontry górników. Po jednej z nich bliski strzelenia bramki był ponownie Piotr Giel. Pomimo jeszcze kilku okazji z obu stron, wynik się nie zmienił i GKS Bełchatów po wspaniałym początku drugiej połowy wygrał 3:2, zwycięstwem kończąc rok 2017 na GIEKSA Arenie.

GKS Bełchatów – Błękitni Stargard 3:2 (0:2)
Bramki: Piotr Giel 48, Bartłomiej Bartosiak 50, Łukasz Pietroń 52 (karny) – Mateusz Węsierski 28, Patryk Skórecki 40

GKS: Arkadiusz Moczadło – Łukasz Pietroń, Mikołaj Bociek, Michał Bierzało, Kamil Szubertowski – Patryk Rachwał, Marcin Garuch – Bartłomiej Bartosiak (72. Michał Ciarkowski), Dawid Flaszka, Robert Chwastek – Piotr Giel (86. Emile Thiakane).

Błękitni: Mariusz Rzepecki – Grzegorz Szymusik (57. Filip Karmański), Tomasz Pustelnik, Maciej Liśkiewicz, Rafał Gutowski – Maciej Więcek (75. Michał Magnuski), Piotr Wojtasiak, Damian Mosiejko, Patryk Skórecki, Wojciech Fadecki – Mateusz Węsierski.

Żółte kartki: Bociek, Bierzało, Rachwał, Szubertowski – Węsierski, Gutowski, Szymusik, Karmański.
Sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka).