„Brunatni” wracają z dalekiej podróży. Ważna wygrana ze Zniczem

GKS Bełchatów po ciekawym i emocjonującym spotkaniu wygrywa z sąsiadem z ligowej tabeli, drużyną Znicza Pruszków (2:1). Gole dla górników zdobyli: powracający po kontuzji Marcin Grolik oraz Bartłomiej Bartosiak.

Pierwsza połowa była wyrównana, najpierw kilka klarownych sytuacji wypracował GKS. Blisko bramki był Robert Chwastek po strzale z przewrotki. Niestety później inicjatywę przejął Znicz Pruszków. W 30. minucie spotkania udokumentował on swoją przewagę dzięki bramce Macieja Domżalskiego po fatalnym błędzie Pawła Lenarcika. W końcówce pierwszej połowy swoich sił próbował jeszcze Marcin Grolik oddając całkiem groźny strzał głową.

W drugą połowę spotkania dużo lepiej weszli Bełchatowianie, którzy zaczęli kreować sporą ilość sytuacji. W 54. minucie blisko wyrównania był Robert Chwastek, lecz jego strzał obronił Piotr Misztal. Chwilę później było już jednak 1:1. Po dobrym dośrodkowaniu Bartłomieja Bartosiaka piłkę do siatki strzałem głową skierował Marcin Grolik. W późniejszej fazie meczu GKS był blisko zdobycia bramki, lecz po dobrej centrze Bartłomieja Bartosiaka piłki nie sięgnął Piotr Giel. W 78. minucie po pięknym strzale z dystansu Bartłomieja Bartosiaka GKS wyszedł na prowadzenie 2:1. W dalszej części meczu wynik nie uległ zmianie i ,,Brunatni’’ po emocjonującym spotkaniu wygrali 2:1.

GKS Bełchatów – Znicz Pruszków 2:1 (0:1)