Dobrze się zaczyna! GKS wygrywa sparing z Piastem Gliwice

W swoim pierwszym meczu kontrolnym przed nowym sezonem piłkarze GKS-u Bełchatów sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę, zwyciężając na stadionie we Wronkach ekstraklasowy zespół Piasta Gliwice (2:0). Gole dla „Brunatnych” zdobywali Damian Michalski oraz testowany Hubert Laskowski. W spotkaniu tym trener Artur Derbin przyglądał się kilku kandydatom do gry w biało-zielono-czarnych barwach.

Tuż przed końcem pierwszej połowy po dośrodkowaniu Bartosiaka z rzutu rożnego – główkowy pojedynek wygrał Damian Michalski, zdobywając pierwszego gola dla „Brunatnych”. W 61 minucie Hubert Laskowski wykorzystał dobre zagranie Kamila Szubertowskiego z lewego skrzydła i podwyższył wynik na 2:0. Pomimo jeszcze kilku okazji z obu stron, wynik nie uległ zmianie.

W naszej drużynie wystąpiło siedmiu testowanych zawodników: Aleksander Kłosek (Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Szymorek (Olimpia Zambrów), Kamil Łokieć (KSZO 1929 Ostrowiec), Paweł Czajkowski (KSZO 1929 Ostrowiec), Szymon Hajduk (Progres Kraków), Jakub Antosik (Sokół Kleczew), Hubert Laskowski (SV Eintracht Elster). Z kolei w Piaście sprawdzany był Dawid Flaszka (który miał nawet okazję by pokonać Pawła Lenarcika) oraz dobrze znany w Bełchatowie Mateusz Mak, który w Gliwicach występuje od trzech sezonów.

Piast Gliwice – GKS Bełchatów 0:2 (0:1)
Bramki: Damian Michalski 44, Hubert Laskowski 61

Piast Gliwice: (I połowa) František Plach – Michael Olczyk, Aleksandar Sedlar, Jakub Czerwiński (28. Uroš Korun), Mikkel Kirkeskov – Mateusz Mak, Tomasz Jodłowiec, Patryk Dziczek, Aleksander Jagiełło, Gerard Badía – Michal Papadopulos. (II połowa) Karol Dybowski – Sebastian Pociecha (72. Remigiusz Borkała), Uroš Korun, Aleksandar Sedlar (62. Jakub Czerwiński), Dominik Budzik – Denis Gojko, Marcin Pietrowski, Patryk Sokołowski, Dawid Flaszka, Joel Valencia – Przemysław Kita.

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik (46. Aleksander Kłosek) – Marcin Sierczyński (46. Mikołaj Grzelak), Damian Michalski (69. Marcin Sierczyński), Mariusz Magiera (66. Marcin Ryszka), Marcin Ryszka (46. Mateusz Szymorek) – Kamil Łokieć (46. Kamil Szubertowski), Paweł Czajkowski (66. Mikołaj Bociek), Mikołaj Bociek (46. Patryk Rachwał), Émile Thiakane (46. Szymon Hajduk) – Jakub Antosik (69. Kamil Łokieć, 88. Bartłomiej Bartosiak), Bartłomiej Bartosiak (46. Hubert Laskowski).