Trzeci sparing na remis. Bez bramek w Opolu

W trzecim przedsezonowym sparingu podopieczni Artura Derbina bezbramkowo zremisowali z pierwszoligową Odrą Opole. Był to kolejny test „Brunatnych” – po zwycięstwie z Piastem Gliwice (2:0) i porażce z GKS-em Katowice (1:2) –  przed startem 2. Ligi.

W spotkaniu rozegranym w Opolu przy ul. Oleskiej w barwach GKS-u wystąpiło pięciu zawodników testowanych, m.in. Maciej Wierzbicki, Mateusz Szymorek i Paweł Czajkowski. Podobnie jak w poprzednich meczach kontrolnych, sztab szkoleniowy desygnował dwie różne jedenastki na każde 45 minut. Dzięki temu większość piłkarzy „biało-zielono-czarnych” łapie rytm meczowy.

Gra toczyła się w wyjątkowo upalnych warunkach. Lepiej mecz ten rozpoczęli piłkarze Odry, którzy raz zagrozili bramce Wierzbickiego. Jednak z czasem, GKS zaczął nawiązywać walkę z pierwszoligowcem. W 34. minucie Thiakane uderzył na bramkę, a dobitka strzału Senegalczyka w wykonaniu nowego nabytku „Brunatnych” – Huberta Tylca – trafiła tylko w boczną siatkę. Tuż przed zakończeniem tej części gry, okazję do pokonania bramkarza Odry miał Damian Michalski, ale jego strzał ładnie obronił Szromnik.

Na drugą połowę w drużynie GKS-u nastąpiło aż dziewięć zmian. Początek – podobnie jak w przypadku pierwszej połowy – należał do gospodarzy, którzy nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej od 46. minuty przez Pawła Lenarcika. Następnie gra najczęściej toczyła się w  środkowej części boiska, a w 87. minucie Dawid Flaszka stanął w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak jego lob minął bramkę o centymetry

Odra Opole – GKS Bełchatów 0:0

Odra Opole: Michał Szromnik (46. Damian Ziarko) – Serafin Szota (46. Patryk Janasik), Paweł Baranowski (70. Aleksander Kowalski), Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk (70. Rafał Busiło), Rafał Busiło (46. Tomas Mikinic), Jakub Moder (46. Rafał Niziołek), Mateusz Czyżycki (46. Jakub Habusta), Sebastian Bonecki (70. Mateusz Czyżycki), Marcin Wodecki (46. Michał Sypek, 87. Przemysław Chodorek), Szymon Skrzypczak (70. Jakub Moder, 87. Denis Smolarek)

GKS Bełchatów:
I połowa: Maciej Wierzbicki – Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Damian Michalski, Marcin Ryszka – Mikołaj Bociek, Patryk Rachwał – Hubert Tylec, zawodnik testowany, Emile Thiakane – Bartłomiej Bartosiak
II połowa: Paweł Lenarcik – Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik (63. Damian Michalski), Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek – Mikołaj Bociek, Paweł Czajkowski – Mateusz Stolarczyk, Dawid Flaszka, zawodnik testowany – Hubert Berłowski

Żółta kartka: Paweł Baranowski