Przygotowania do sezonu trwają! Remis z Lechią Tomaszów Mazowiecki

W czwartym przedsezonowym sparingu drużyna GKS-u Bełchatów po bezbarwnym spotkaniu zremisowała 1:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. W obu ekipach testowanych było wielu zawodników, którzy walczą o angaż w nowych zespołach.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Obie drużyny nie stworzyły wielu sytuacji bramkowych. Lechia Tomaszów Mazowiecki kilkukrotnie próbowała strzałów z dystansu, lecz w bramce GKS-u dobrze spisywał się testowany Patryk Królczyk. Większość akcji ofensywnych piłkarze z Tomaszowa przeprowadzali swoją lewą stroną, gdzie sporo szumu robił Marcin Mirecki, z którym problemy miał Mikołaj Grzelak. Mimo kłopotów z filigranowym skrzydłowym Lechii nasz wychowanek wyróżniał się walecznością i zaangażowaniem. Bardzo dobrze wyglądała jego współpraca z młodym Stolarczykiem.

Druga połowa była już ciekawszym widowiskiem. Zmiany w obu zespołach poskutkowały tym, że mecz stał się bardziej otwarty. W drużynie z Bełchatowa aktywny był Emile Thiakane, który uprzykrzał życie obrońcom z Tomaszowa Mazowieckiego. W 76. minucie po składnej akcji strzał z ostrego kąta oddał Bartłomiej Bartosiak, jego uderzenie sparował bramkarz Lechii, jednakże w odpowiednim miejscu znalazł się Hubert Berłowski i wpakował piłkę do siatki.  W 92. minucie Eryk Rakowski pięknym strzałem pokonał Macieja Wierzbickiego i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

GKS Bełchatów – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 (0:0)

Bramki: Hubert Berłowski 76 – Eryk Rakowski 92

Wyjściowy skład GKS: Patryk Królczyk (test) – Mikołaj Grzelak, Damian Michalski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek – Paweł Czajkowski, Patryk Rachwał – Mateusz Stryjewski (test), Przemysław Mizgała (test), Mateusz Stolarczyk – Adam Setla (test)

Skład na drugą połowę: Maciej Wierzbicki – Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Marcin Ryszka – Mikołaj Bociek, Bartłomiej Zieliński – Bartłomiej Bartosiak, Rafał Parobczyk (test), Emile Thiakane – Hubert Berłowski