Kadra skompletowana! Nowy napastnik dołączył do GKS

Dzień przed inauguracją II ligi w wykonaniu zespołu GKS Bełchatów, klub poinformował o zakontraktowaniu ostatniego brakującego ogniwa w zespole trenera Artura Derbina. Nowym napastnikiem „biało-zielono-czarnych” został 25-letni Adam Setla. Doświadczony zawodnik podpisał roczny kontrakt z bełchatowską ekipą. W ten sposób kadra „GieKSy” na sezon 2018/19 została skompletowana.

Nowy nabytek „Dumy Górniczego Miasta” swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w juniorskich drużynach Górala Sidzina. Następnie reprezentował Czarnych Otmuchów oraz Odrę Opole, w barwach której przez dwa i pół roku rozegrał pięćdziesiąt trzy mecze i strzelił trzynaście bramek. Wiosnę 2014 roku oraz cały następny sezon występował w Nadwiślanie Góra. Sezon 2014/15 zakończył z szesnastoma trafieniami w trzydziestu spotkaniach II Ligi. Po świetnym roku w II Lidze po mierzącego 183 cm wzrostu napastnika zgłosił się Ruch Chorzów. W kampanii 2015/16 grał głównie w trzecioligowych rezerwach „Niebieskich”, jednak udało mu się zadebiutować w Ekstraklasie – wszedł na końcowe minuty meczu z Górnikiem Zabrze przy Cichej w Chorzowie (1:0). Kolejne dwa sezony to aż czterokrotna zmiana barw. Jesienią 2016 roku Setla występował w pierwszoligowym MKS-ie Kluczbork, a wiosnę następnego roku spędził w Niemczech, gdzie jako piłkarz TSV Kornburg 1932 zagrał w jedenastu spotkaniach i pięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Po półrocznej przygodzie za zachodnią granicą, 25-letni dziś napastnik wrócił do Ruchu Chorzów, jednak nie zagrzał tam długo miejsca. Po dziewięćdziesięciu siedmiu minutach w pięciu meczach w I lidze przez całą rundę, postanowił zmienić otoczenie i zawitał do Koszalina, gdzie w drużynie Gwardii zdobył cztery bramki w trzynastu występach. Wystąpił między innymi w zwycięskim dla GKS-u 3:1 spotkaniu z jego ówczesnym klubem.

Adama witamy w Bełchatowie i życzymy wielu okazji bramkowych zamienionych na gole dla „Brunatnych”!