GKS zweryfikował kadrę U-18. Dobry występ Zdybowicza i Matuszewskiego

Piłkarze GKS-u Bełchatów dali dobrą lekcję futbolu reprezentacji Polski do lat 18-tu, z którą dziś zmierzyli się na boisku nr 2. Trener Artur Derbin dał szansę gry dwudziestu trzem zawodnikom, z których najlepsze wrażenie pozostawili młodzi: Przemysław Zdybowicz i Konrad Matuszewski. Pierwszy strzelił gola i zaliczył asystę, drugi „napoczął” kadrowiczów, otwierając wynik spotkania. Tym zwycięstwem giekaesiacy weszli w drugą część cyklu przygotowawczego przed ligowym meczem z Resovią.

Nawet przez moment nie było wątpliwości, kto w dzisiejszym sparingu był stroną dominującą. Gospodarze od początku grali wysokim pressingiem, co poniekąd zmuszało młodych reprezentantów Polski do błędów. W 13. minucie po zagraniu Patryka Rachwała, 18-letni Konrad Matuszewski przerzucił sobie piłkę nad obrońcą i płaskim strzałem z prawej strony dał „Brunatnym” prowadzenie. Później swoje okazje mieli jeszcze Tylec i Setla, ale ich uderzenia były niecelne. W 35. minucie fatalne nieporozumienie w szeregach obronnych GKS-u. Zieliński zostawiał piłkę Wojtczykowi, Wojtczyk Zielińskiemu, a z prezentu skorzystał wychowanek… GKS-u Bełchatów, Jakub Karbownik, który dziś reprezentuje barwy drugiej drużyny Lecha Poznań i występuje w kadrze U-18. Po stracie tej bramki górnicy ruszyli ostro do przodu i na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Najpierw rzut karny po faulu na Rachwale wykorzystał sam poszkodowany, a chwilę później Zdybowicz wyłożył piłkę Setli, który dopełnił formalności.

Po zmianie stron podopieczni trenera-selekcjonera Wojciecha Tomaszewskiego nieco śmielej ruszyli do ataków, zaś GKS konsekwentnie starał się grać atakiem pozycyjnym. Po niespełna godzinie gry dobrą okazję miał Thiakane, który jednak przegrał sytuację „jeden na jeden” z bramkarzem. Bełchatowianie wykonywali rzut rożny, który na bramkę po dośrodkowaniu Magiery zamienił Zdybowicz. Po tej akcji na placu pojawiło się ośmiu nowych zawodników, którzy wciąż parli do przodu. Strzelanie w tym meczu zakończył Bartosz Biel, który został świetnie obsłużony przez Thiakane, ustalając wynik meczu na 5:1 dla GKS-u.

GKS Bełchatów – Reprezentacja Polski U-18 5:1 (3:1)
Bramki: Konrad Matuszewski 13, Patryk Rachwał 42 (k), Adam Setla 43, Przemysław Zdybowicz 58, Bartosz Biel 66 – Jakub Karbownik 35

GKS Bełchatów: Daniel Niźnik (31. Krystian Wojtczyk, 61. Paweł Lenarcik) – Mateusz Stolarczyk (61. Marcin Sierczyński), Bartłomiej Zieliński (61. Damian Michalski), Mariusz Magiera (61. Marcin Grolik), Mateusz Szymorek (61. Mikołaj Grzelak) – Konrad Matuszewski (61. Bartosz Biel), Patryk Rachwał (61. Marcin Ryszka), Paweł Czajkowski (46. Mikołaj Bociek), Hubert Tylec (46. Emile Thiakane) – Adam Setla (61. Patryk Mularczyk), Przemysław Zdybowicz (61. Bartłomiej Bartosiak).