GKS kończy zimowe przygotowania porażką, lecz wciąż testuje nowych piłkarzy

Zwieńczeniem zimowego okresu przygotowawczego był drugi tego dnia – a w sumie dziewiąty – sparing, w którym „Brunatni” rywalizowali z czwartoligowym Orkanem Buczek. Trener Artur Derbin dał szansę gry dublerom, wśród których pojawiło się dwóch testowanych zawodników oraz kilku młodzieżowców. Spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem drużyny gości, która decydującego gola zdobyła w samej końcówce po strzale z rzutu karnego.

Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Bełchatowianie mogli objąć prowadzenie po dośrodkowaniu Huberta Tylca i uderzeniu piłki głową przez… jednego z defensorów Orkana, który o mały włos nie zaskoczył stojącego w bramce rywali, eks-giekaesiaka Kamila Bruchajzera. Swoją okazję miał również testowany w GKS Wiktor Nowak (ostatnio Sandecja Nowy Sącz), który jednak spóźnił się do centry z prawego skrzydła. Co nie udało się dwudziestolatkowi w pierwszej połowie, udało się w drugiej. Asystę Huberta Tylca, młody napastnik zamienił na gola wyrównującego, wszak wcześniej bramkę dla drużyny gości zdobył Piotr Burski. Ten sam zawodnik wykorzystał „jedenastkę” w samej końcówce i mecz zakończył się porażką GKS-u (1:2). Oprócz wspomnianego Nowaka, w ekipie GKS-u cały mecz rozegrał inny testowany napastnik, Michał Przybyła, który ma na swoim koncie występy w Ekstraklasie w barwach Korony Kielce, a ostatnio reprezentował trzecioligową Kotwicę Kołobrzeg.

Teraz przed „Brunatnymi” weekend przeznaczony na regenerację, a od poniedziałku ruszy pierwszy mikrocykl przed inauguracją ligi.

GKS Bełchatów – Orkan Buczek 1:2 (0:0)
Bramki: Wiktor Nowak 85 – Piotr Burski 69, 89 (z karnego)

GKS Bełchatów: Krystian Wojtczyk (70. Kewin Komar) – Mateusz Stolarczyk, Damian Michalski, Mikołaj Bociek, Robert Kowalik – Damian Warnecki (46. Viktor Putin), Konrad Matuszewski, Patryk Rachwał (77. Damian Michalak), Hubert Tylec – Michał Przybyła, Wiktor Nowak.