Bociek strzela zwycięskiego gola, pozostali czekają na debiut. Raport wypożyczonych

GKS Bełchatów to nie tylko piłkarze występujący na co dzień w Fortuna I lidze, lecz także zawodnicy wypożyczeni do klubów z niższych lig. Tam mają zbierać cenne doświadczenie, by w niedalekiej przyszłości powalczyć o miejsce w składzie „Brunatnych”. Zapraszamy na pierwszy w sezonie raport z wypożyczeń.

Mikołaj Bociek (Sokół Aleksandrów Łódzki)

Wicemistrz I grupy III ligi z minionego sezonu w weekend udanie zainaugurował nowe rozgrywki. W wyjazdowym meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki podopieczni Dawida Kroczka zwyciężyli 2:1, notując mocne wejście na początku spotkania oraz imponujący finisz. Już w 30. sekundzie za sprawą Bartłomieja Maćczaka objęli prowadzenie, lecz po godzinie gospodarze wyrównali. W doliczonym czasie gry drugiej połowy Mikołaj Bociek wykorzystał rzut karny, zdobywając bramkę w oficjalnym debiucie w Sokole. Wychowanek „Brunatnych” rozegrał pełne 90 minut.

Mateusz Stolarczyk (Sokół Aleksandrów Łódzki)

Sokół rozgrywał mecz 1. kolejki III ligi z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (2:1). Stolarczyk na boisko nie wybiegł.

Konrad Matuszewski (Sokół Aleksandrów Łódzki)

Sokół rozgrywał mecz 1. kolejki III ligi z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (2:1). Matuszewski na boisko nie wybiegł.

Liczne grono piłkarzy GKS-u występować będzie w bieżącej rundzie IV ligi w grupie łódzkiej. Te rozgrywki rozpoczną się jednak dopiero 14 sierpnia. Na tym szczeblu „Brunatnych” reprezentują:

Krystian Wojtczyk oraz Daniel Chwałowski występować będą w Orkanie Buczek. Krystian to 19-letni bramkarz, który w minionym sezonie był trzecim golkiperem GKS-u. Chwałowski swoje 19-ste urodziny obchodzić będzie 23 sierpnia. W sezonie 2017/18 zadebiutował w II lidze oraz Pucharze Polski.

Szymon Malicki bronić będzie barw Polonii Piotrków Trybunalski. 19-letni bramkarz rywalizować będzie o miejsce w składzie z innym wychowankiem „biało-zielono-czarnych” – Kamilem Bruchajzerem.

Jakub Kozica został wypożyczony do Warty Działoszyn. Kojarzony przede wszystkim z drużyną CLJ U-18 obrońca przymierzany był do Piasta Żmigród, lecz ostatecznie będzie występować w IV-ligowej Warcie.

Aż trzech młodych graczy „Brunatnych” znalazło się w Omedze Kleszczów. Piotr Mielczarek, Robert Kowalik oraz Bartłomiej Zieliński spędzą najbliższą rundę w Kleszczowie. Z tej trójki jedynie „Zielu” zadebiutował w pierwszej drużynie GKS-u. W sezonie 2017/18 zagrał 11 minut w meczu Pucharu Polski z Rekordem Bielsko-Biała (6:2).