wtorek, 13 sierpnia 2019 09:12

Stolarczyk debiutuje, Matuszewski poza kadrą Sokoła. Raport wypożyczonych

Stolarczyk debiutuje, Matuszewski poza kadrą Sokoła. Raport wypożyczonych fot. Damian Agatowski

Kolejny weekend za nami. GKS Bełchatów świetnie poradził sobie przy Sportowej pokonując Radomiaka Radom (3:0). W równie dobrych nastrojach do kolejnego tygodnia treningów mogli przystąpić piłkarze "Brunatnych" wypożyczeni do Sokoła Aleksandrów Łódzki. Natomiast czwartoligowcy już przebierają nogami w oczekiwaniu przed środowym startem ligi.

Mikołaj Bociek (Sokół Aleksandrów Łódzki)

Bociek rozegrał 83 minuty w zwycięskim meczu Sokoła ze Zniczem Biała Piska (3:1). W 12. minucie spotkania został ukarany przez arbitra żółtą kartką. W 44. minucie natomiast nie wykorzystał rzutu karnego. Bramkarz rywala obronił jego strzał, a nasz wychowanek nie zdobył drugiej bramki w drugim występie w III lidze. Strzelanie na stadionie w Aleksandrowie Łódzki zaczęło więc dopiero w ostatnich dwóch kwadransach. Najpierw w 62. minucie bramkę zdobył Cupriak. W 75. minucie gospodarze mieli kolejną "jedenastkę", lecz tym razem Bociek do piłki nie podszedł. Pewnie rzut karny na gola zamienił Maćczak, a w 82. minucie rywali dobił Sołtysiński. Goście w doliczonym czasie gry zdobyli honorową bramkę, a chwilę później Sokół mógł cieszyć z kompletu punktów. Po dwóch kolejkach Sokół zajmuje pozycję wicelidera III ligi w grupie I.

Mateusz Stolarczyk (Sokół Aleksandrów Łódzki)

Stolarczyk w pierwszej kolejce debiutu się nie doczekał. Długo na wejście na murawę musiał czekać także w starciu ze Zniczem Biała Piska (3:1). Pojawił się na niej dopiero w 83. minucie spotkania, a zmienił innego wychowanka GKS-u Mikołaja Boćka. "Stolar" przechodząc do Sokoła z pewnością liczył na grę w większym wymiarze czasowym.

Konrad Matuszewski (Sokół Aleksandrów Łódzki)

"Bambo" znalazł się poza meczową osiemnastką Sokoła w zwycięskim meczu ze Zniczem Biała Piska (3:1).

Pozostali wypożyczeni gracze GKS-u: Krystian Wojtczyk i Daniel Chwałowski (obaj Orkan Buczek), Szymon Malicki (Polonia Piotrków Tryb.), Jakub Kozica (Warta Działoszyn), Piotr Mielczarek, Robert Kowalik i Bartłomiej Zieliński (wszyscy Omega Kleszczów) rozpoczną sezon w środę - 14 sierpnia.