21 sierpnia 2019
19:00
GieKSa Arena w Bełchatowie

Domowa seria utrzymana! GKS wygrywa trudny mecz z Odrą Opole

Po wywiezieniu jednego punktu z Jastrzębia, podopieczni Artura Derbina z pewnością liczyli na kolejne zwycięstwo przed własną publicznością. Mecz na GieKSa Arenie nie był łatwy dla GKS-u. Po pierwszej dobrej połowie, w drugiej GKS stanął, a przewagę miała Odra Opole. Mimo wszystko „Brunatni” zwyciężyli 1:0, a trzy punkty zostały w Bełchatowie. Jest to trzecie domowe zwycięstwo w tym sezonie i piętnasty mecz z rzędu przy Sportowej bez porażki!

W początkowych minutach meczu delikatną przewagę miała Odra Opole. Już w pierwszej minucie spotkania groźny strzał oddał Dawid Błanik. Paweł Lenarcik wyłapał pewnie futbolówkę po jego uderzeniu z dystansu. W 5. minucie mieliśmy kolejny strzał gości. Próba Mateusza Kamińskiego minęła bramkę Pawła Lenarcika o kilka metrów. Kilka minut później to GKS miał już przewagę na boisku. W 9. minucie po ładnej indywidualnej akcji, strzał z dystansu oddał Artur Golański. Bramkarz gości nie miał najmniejszych problemów z tym uderzeniem. Chwilę później ładnie na skrzydle pokazał się Biel, zszedł do środka i oddał strzał, który przeleciał nad bramką Kacpra Rosy. Po kwadransie gry, rzut rożny wywalczyli goście. W polu karnym dobrze odnalazł się Mateusz Wypych, jednak jego strzał był zbyt lekki, by pokonać Pawła Lenarcika. Minutę po tym swoją sytuację miał Mateusz Mas, który po dośrodkowaniu Bartłomieja Bartosiaka nieczysto trafił w futbolówkę. W 25. minucie faulowany w okolicach dwudziestego metra był Mateusz Marzec. Z rzutu wolnego dośrodkował Bartłomiej Bartosiak, jednakże piłkę z pola karnego wybili gracze Odry. Później Krzysztof Wołkowicz dośrodkował na głowę Bartosza Biela, który oddał celny strzał prosto w ręce bramkarza gości. W 38. minucie szansę mieli piłkarze Odry Opole. Strzał głową Wypycha przeleciał kilka metrów obok bramki. Pod koniec pierwszej połowy prawym skrzydłem przedarł się Bartłomiej Bartosiak, wyłożył piłkę do Mateusza Marca, który pomimo zamieszania w polu karnym pewnie pokonał Kacpra Rosę z Odry Opole. W ostatniej akcji meczu podwyższyć prowadzenie mógł Bartłomiej Bartosiak, który po doskonałym podaniu Mateusza Marca stanął oko w oko z Kacprem Rosą, niestety „Bartas” nie zdołał pokonać bramkarza gości.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego strzału Mikołaja Grzelaka. Uderzenie wychowanku GKS-u zdołał zablokować jeden z obrońców Odry Opole, w konsekwencji czego piłka przeleciała obok bramki Kacpra Rosy. W 55. minucie spotkania Sebastian Bonecki uderzył z rzutu wolnego kilka metrów nad bramką GKS-u. Minutę później, z prawej strony dośrodkował Bartłomiej Bartosiak. Piłkę w polu karnym przyjął Bartosz Biel, a następnie uderzył, lecz piłka po jego strzale przeleciała nad bramką opolan. W 67. minucie  Bonecki oddał bardzo groźny strzał z okolicy trzydziestego metra, a piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę bramki Pawła Lenarcika. Trzy minuty później do prostopadłej piłki wybiegł Dawid Błanik. Na szczęście dla GKS-u w fenomenalnym stylu uprzedził go Paweł Lenarcik. Chwilę po tej akcji lewą stroną przedarł się Krzysztof Wołkowicz, mocno zacentrował w pole karne, jednakże jego podanie wyłapał bramkarz Odry Opole. W 74. minucie spotkania z przewrotki uderzał Szymon Skrzyczak, piłka po jego strzale przeleciała nad bramką GKS-u. Kilka minut później z lewego sektora boiska, groźnie dośrodkował Mateusz Czyżycki. Jego dośrodkowanie pewnie wyłapał Paweł Lenarcik. W 90. minucie meczu Bartłomiej Bartosiak przedarł się prawą stroną, wygrał pojedynek jeden na jeden, lecz jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę Odry Opole. W ostatnich minutach „Brunatni” grali mądrze, utrzymując się przy piłce, a wynik meczu nie uległ już zmianie.

GKS Bełchatów – Odra Opole 1:0 (1:0)
Bramka: Mateusz Marzec 40

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Mikołaj Grzelak (83. Viktor Putin), Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Krzysztof Wołkowicz – Paweł Czajkowski, Artur Golański, Bartłomiej Bartosiak, Mateusz Marzec (70. Dawid Flaszka), Bartosz Biel – Maciej Mas (66. Dawid Kocyła)

Odra Opole:  Kacper Rosa –  Mateusz Wypych, Adam Mesjasz, Martin Adamec, Sebastian Boniecki (85. Łukasz Winiarczyk), Bartłomiej Wdowik (75. Hubert Sobol), Szymon Skrzypczak, Dawid Błanik (75. Tomas Mikinic), Mateusz Kamiński, Patryk Janasik, Mateusz Czyżycki

Żółte kartki: Biel, Wołkowicz, Czajkowski – Skrzypczak
Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)