Dawida Kocyły przygody w młodzieżowej kadrze. Podsumowanie zgrupowania

Dawid Kocyła po raz drugi otrzymał zaproszenie na zgrupowanie reprezentacji Polski U-19. Trener Bartłomiej Zalewski powołał wychowanka „Brunatnych” jako jednego z dwóch pierwszoligowców. Jak nasz zawodnik wypadł w meczach z Anglią i Albanią?

Najpierw podopieczni Bartłomieja Zalewskiego mierzyli się w Opolu z rówieśnikami z Anglii. „Biało-czerwoni” strzelili aż trzy bramki, lecz jedna z nich była samobójcza, a Anglicy dołożyli cztery trafienia. Ostatecznie młodzi Polacy przegrali z Wyspiarzami 2:5. Dawid Kocyła na murawie pojawił się dopiero w 86. minucie zmieniając Bartosza Białka z Zagłębia Lubin – strzelca pierwszej bramki. Drugiego gola dla Polaków strzelił zawodnik Atletico Madryt – Javier Ajenjo Hyjek z rzutu karnego.

14 października rozegrano kolejny sparing. Tym razem w stolicy Albanii, Tiranie. Tam kadra U-19 uległa 1:3, a honorowe trafienie dla Polski zaliczył w 81. minucie Oskar Nowak z Błękitnych Stargard. Kocyła zagrał pierwsze 45 minut, po czym zmienił go wychowanek Pogoni Szczecin – Marcel Wędrychowski.

Dla Kocyły był to odpowiednio drugi i trzeci występ w kadrze narodowej. Debiutował w starciu z Armenią (2:0) w Erywaniu, gdzie zagrał całą drugą połowę. Swoimi występami nie tylko rozwija się jako piłkarz, ale także wspiera GKS Bełchatów w walce o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji Pro Junior System. Każdy występ w kadrze narodowej jest bowiem dodatkowo punktowany.

Spośród pozostałych pierwszoligowców powołany był też Paweł Gierach z Wigier Suwałki. Z Anglią zagrał 45 minut, a w Tiranie wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. W sezonie klubowym wypożyczony do Wigier z Jagiellonii Białystok obrońca rozegrał 10 spotkań, w tym jedno w Pucharze Polski. Uzbierał 543 minuty. Dla porównania Kocyła zebrał 252 minuty w ośmiu grach i zdobył jedną bramkę. „Koci” był jednak kontuzjowany po poprzednim zgrupowaniu kadry U-19.

Polska – Anglia 2:5 (1:3)
Bramki: Bartosz Białek 7, Javier Ajenjo Hyjek 71 (k) – Bartłomiej Mruk 9 (s), Dejan Tetek 23, Joseph Gelhardt 30 (k), 47, Nonso Madueke 89

Skład Polski: Marcel Lotka – Jakub Kamiński (72. Marcel Wędrychowski), Filip Dymerski, Bartłomiej Mruk, Michał Bogacz, Nicola Zalewski (72. Oskar Nowak) – Alexander Krakowiak-Castro (46. Paweł Gierach), Javier Ajenjo Hyjek, Michał Karbownik – Filip Marchwiński (85. Marcel Szpakowski), Bartosz Białek (86. DAWID KOCYŁA)

Albania – Polska 3:1 (1:0)
Bramki: Ernest Muçi 32, 53, Marvin Çuni 90 – Oskar Nowak 81

Skład Polski: Kamil Broda (46. Jędrzej Grobelny) – Paweł Gierach, Kacper Łopata ((46. Kacper Andrzejewski), Bartłomiej Mruk, Michał Bogacz (46. Konrad Matuszewski) – Nicola Zalewski, Michał Karbownik (60. Alexander Krakowiak-Castro), Javier Ajenjo Hyjek, Jakub Kamiński (46. Oskar Nowak), Bartosz Białek (70. Marcin Szpakowski) – DAWID KOCYŁA (46. Marcel Wędrychowski)