GKS bezradny w meczu z Dolcanem

PGE GKS Bełchatów przegrywa trzeci mecz z rzędu! Po porażkach w Rybniku i u siebie z Wisłą Płock, tym razem „Brunatni” ulegli Dolcanowi Ząbki 1:2.

W hicie 31. kolejki 1. Ligi, Dolcan Ząbki wygrał po dwóch bramkach z rzutów karnych, Dariusza Zjawińskiego. Niewiele brakowało, a już do przerwy podopieczni Kamila Kieresia przegrywali by różnicą trzech bramek, ale piłka po strzale Zjawińskiego w 33. minucie, odbiła się od obu słupków bramki Arkadiusza Malarza.
W drugiej połowie „Brunatni” zagrali trochę lepiej, ale stać ich było tylko na bramkę honorową, którą strzelił Patryk Rachwał. W ten sposób, droga do Ekstraklasy stała się jeszcze bardziej wyboista…

Dolcan Ząbki 2-1 PGE GKS Bełchatów
Dariusz Zjawiński 30 i 38 min. (obie z karnych) – Patryk Rachwał 70 min.

Dolcan: 85. Maciej Humerski – 8. Mateusz Długołęcki, 6. Piotr Klepczarek, 19. Rafał Grzelak – 11. Łukasz Sierpina (73, 7. Kamil Mazek), 23. Szymon Matuszek, 17. Adrian Łuszkiewicz, 13. Grzegorz Piesio, 21. Bartosz Wiśniewski (62, 20. Bartosz Osoliński), 14. Damian Jakubik (87, 9. Paweł Tarnowski) – 10. Dariusz Zjawiński.
PGE GKS: 1. Arkadiusz Malarz – 17. Adrian Basta, 5. Paweł Baranowski, 24. Maciej Wilusz, 94. Marcin Flis – 26. Michał Renusz, 6. Szymon Sawala (46, 16. Mateusz Mak), 3. Grzegorz Baran, 20. Patryk Rachwał (76, 4. Damian Szymański), 8. Andreja Prokić (46, 9. Michał Mak) – 10. Hristijan Kirovski.

Żółte kartki: Wiśniewski, Sierpina – Sawala, Baran, Michał Mak, Renusz, Flis.
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).