Minimalna porażka z Rakowem

W meczu 3. kolejki 2. Ligi GKS Bełchatów uległ Rakowowi Częstochowa 1:2. Jedynego gola dla „Brunatnych” zdobył Marcin Krzywicki.

Mecz rozpoczął się cudownie dla GKS-u! Już w 2. minucie spotkanie Marcin Krzywicki pięknym strzałem na dalszy słupek pokonał Loskę! Kolejne minuty to kolejne świetne okazje dla piłkarzy Andrzeja Konwińskiego. W 4′ mogło być już 2:0! Dawid Flaszka łatwo przedarł się w pole karne, oddał strzał, jednak interwencja Loski skuteczna. Parę minut później kontuzji kolana nabawił się Agwan Papikyan i w 18. minucie opuścił boisko. Zanim Agwan zszedł była jeszcze jedna okazja dla gospodarzy. Strzał Rachwała obronił Loska, a do dobitki nie zdążył Lenartowski. Po 20 minucie gry do głosu doszli piłkarze Rakowa. Kilka razy mieliśmy szczęście, gdy po dośrodkowaniach pudłowali głową m.in. Petrasek. W 38′ świetna interwencja Lenarcika uchroniła nas od straty gola. Jednak dwie minuty później był już remis… Z rzutu wolnego świetnie przymierzył Margol. Tuż przed przerwą Piotr Malinowski oddał strzał z rogu pola karnego.. piłka znalazła drogę do siatki i po pierwszej połowie było 1:2.

Druga połowa rozpoczęła się od niesamowitych emocji! Flaszka wychodził na czystą pozycję, został sfaulowany i… żółta kartka dla Figiela. Z rzutu wolnego strzelał minimalnie obok Krzywicki. Strzał Rachwała z 59′ z dystansu nie był zbyt groźny, lecz warto go odnotować. W kolejnych minutach wiało nudą. Dopiero w 69. groźny strzał zza pola karnego bronił Lenarcik! Chwilę później centra Zięby przecięta przez Loskę, dobitka Krzywickiego zablokowana.. 75′ to kolejna świetna okazja dla gospodarzy. Tym razem strzał Zgardy został zablokowany.. a dosłownie minutę Mizgała uderzał w kierunku bramki GKS, lecz piłkę głową podbił Witasik, co nas uratowało. W doliczonym czasie gry powinno być 2:2, ale Maciej Łabędzki spudłował z dosłownie dwóch metrów…

GKS Bełchatów – Raków Częstochowa 1:2 (1:2)

GKS Bełchatów: Lenarcik – Pisarczuk, Grolik, Witasik, Szymorek – Lenartowski (60′ Zgarda), Rachwał (C) – Papikyan (18′ Zięba (81′ Maciejewski)), Flaszka (85′ Łabędzki), Andrzejczak – Krzywicki

Raków: Loska – Cyfert (C), Petrasek, Mesjasz – Mizgała, Figiel, Kowalczyk (59′ Zaradny), Malinowski – Oziębała, Margol (80′ Duriska), Płonka (87′ Czerkas)