Podział punktów w Poznaniu

GKS Bełchatów tylko zremisował z Wartą Poznań w wyjazdowym spotkaniu 2. Ligi. Gola dla „Brunatnych” zdobył Dawid Dzięgielewski.

Pierwsza część spotkania nie była – mówiąc delikatnie – najlepszym widowiskiem. Bardzo niewiele działo się na placu gry, ale widzowie na stadionie obejrzeli jedną bramkę. Bramkę dla Warty Poznań w 31. minucie. Jan Paczyński dośrodkował z rzutu wolnego. W polu karnym najwyżej wyskoczył Dominik Chromiński, oddał strzał, który od poprzeczki trafił do siatki „Brunatnych”.

W drugiej połowie mecz był już trochę lepszy. Było sporo sytuacji, ale nie 100%. W 56. minucie jednak była świetna okazja, która zakończyła się golem. Flaszka dograł do Dzięgielewskiego i nowy nabytek GKS zdobył gola na 1:1 mocnym, płakim strzałem. W ostatniej fazie meczu dużo szumu, mało efektu.Remis 1:1.

Warta Poznań – GKS Bełchatów 1:1 (1:0)

Chromiński ’31 – Dzięgielewski ’56

Warta Poznań: Tomasz Laskowski – Miłosz Brylewski, Artur Marciniak, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb (54′ Nikodem Fiedosiewicz), Filip Brzostowski, Adrian Szynka (68′ Gracjan Goździk), Michał Cywiński, Krzysztof Biegański (86′ Michał Ciarkowski), Dominik Chromiński, Jan Paczyński.
GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Mateusz Szymorek, Marcin Grolik, Artur Lenartowski (64′ Szymon Zgarda), Dawid Flaszka, Albin Maciejewski, Adrian Klepczyński, Konrad Andrzejczak (46′ Bartłomiej Bartosiak), Patryk Rachwał, Piotr Witasik (46′ Robert Pisarczuk), Dawid Dzięgielewski (Maciej Łabędzki).

Żółte kartki: Dejewski, Cywiński – Maciejewski, Flaszka, Pisarczuk.