Bezbramkowy remis z Puszczą po bardzo wyrównanym pojedynku

GKS Bełchatów po typowym meczu walki zremisował z Puszczą Niepołomice 0:0. Mimo braku bramek „Brunatni” zmarnowali sporo klarownych sytuacji na pokonanie bramkarza i z przebiegu gry śmiało można stwierdzić, że to oni byli przeważającą stroną w tym spotkaniu.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, lecz to „Brunatni” byli bliżej zdobycia bramki. Bardzo dobrą sytuację do tego aby pokonać Marcina Staniszewskiego mieli na początku spotkania Bartłomiej Bartosiak i Mikołaj Bociek, obaj wyszli przegrani z tego pojedynku. W późniejszej fazie meczu znakomite podanie od Bartłomieja Bartosiaka zmarnował Dawid Flaszka, który strzelił prosto w bramkarza.

Druga połowa również była bardzo wyrównana. W 59. minucie blisko strzelenia bramki był Marcin Orłowski, który próbował pokonać Pawła Lenarcika strzałem głową. Kilka minut po tym zdarzeniu Mikołaj Bociek po znakomitej centrze od Bartosiaka posłał piłkę nad poprzeczką. Końcówka spotkania dostarczyła sporo emocji, GKS wychodził z bardzo obiecującą kontrą, Dawid Flaszka podał do Papikyana, który został sfaulowany przez Piotra Stawarczyka. Za ten faul obrońca Puszczy został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. Do końca spotkania nic się nie zmieniło i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

GKS Bełchatów – Puszcza Niepołomice 0:0

GKS Bełchatów: Lenarcik – Klepczyński (76. Ryszka), Grolik, Witasik, Szymorek – Rachwał (C), Bociek – Flaszka, Zgarda (62. Dzięgielewski), Bartosiak (89. Zięba) – Papikyan.

Ławka rezerwowych: Bruchajzer – Ryszka, Zięba, Nowak, Dzięgielewski, Ciechański, Zdybowicz.

Puszcza Niepołomice: Staniszewski – Furtak, Stawarczyk, Lepiarz, Mikołajczyk (C) – Kotwica, Łanucha (88. Zawadzki), Wójcik (78. Gajewski) (88. Mikulec), Łączek, Domański – Orłowski.

Ławka rezerwowych: Główka – Gajewski, Kura, Mikulec, Radziemski, Szagała, Zawadzki.

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).

Żółte kartki: Rachwał, Klepczyński, Bartosiak, Szymorek – Stawarczyk, Kotwica, Łanucha, Mikołajczyk, Furtak, Gajewski, Zawadzki.

Czerwona kartka: Stawarczyk (85 min., za drugą żółtą).