Postrzelali w sparingu. GKS nokautuje IV-ligowca z Buczku

W środowym meczu kontrolnym rozegranym na bocznym boisku Miejskiego Centrum Sportu, podopieczni trenera Artura Derbina pewnie pokonali IV-ligowy Orkan Buczek (5:0). Mecz ten stanowił jeden z etapów przygotowań do sobotniego pojedynku ligowego ze Stalą Stalowa Wola i był okazją do przyjrzenia się przede wszystkim zawodnikom, którzy ostatnio grali mniej. Dublerzy spisali się na piątkę!

W sparingu wystąpiło łącznie 21 zawodników „biało-zielono-czarnych”. Poza leczącym drobny uraz Adamem Setlą, na boisku oglądaliśmy całą kadrę pierwszego zespołu. Z kolei w drużynie przeciwnika zagrali m.in. wypożyczeni z GKS-u Michał Lewandowski i Hubert Berłowski oraz piłkarze mający w swojej historii epizody przy S3: Dominik Cukiernik, Mateusz Wroński czy Kacper Wojtczyk.

GKS rozpoczął mecz ostrożnie. Pierwszą okazję do objęcia prowadzenia miał Mariusz Magiera, ale jego strzał z rzutu wolnego minął bramkę gości. Kolejne szanse mieli Przemysław Zdybowicz i Hubert Tylec. W odpowiedzi jeden z graczy z Buczku trafił piłką w słupek bramki strzeżonej przez Daniela Niźnika. W 24. minucie GKS wyszedł wreszcie na prowadzenie. Podanie od Patryka Rachwała wykorzystał Zdybowicz, który płaskim strzałem tuż przy słupku zaskoczył źle ustawionego bramkarza. Trzynaście minut później było już 2:0. Konrad Matuszewski uderzył z dystansu i piłka po otarciu się od jednego z obrońców wpadła do siatki. Tuż przed ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy Mikołaj Grzelak zaatakował lewą stroną, odegrał do Mularczyka, a ten podwyższył na 3:0.

W drugą połowę lepiej weszli goście, ale Hubert Berłowski nie zdołał pokonać z bliskiej odległości Daniela Niźnika. Z czasem kontrolę na boisku znów zaczęli przejmować piłkarze GKS-u. Najpierw Bartosiak uderzył w słupek, a w 54. minucie mierzonym strzałem zdobył kolejną bramką dla „Brunatnych”. Wynik ustalił w 80. minucie Bartosz Biel, wykorzystując podanie od Bartosiaka.

GKS rozstrzelał się w starciu z IV-ligowcem, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się maratonem spotkań.

GKS Bełchatów – Orkan Buczek 5:0 (3:0)
Bramki: Przemysław Zdybowicz 24, Konrad Matuszewski 37, Patryk Mularczyk 45, Bartłomiej Bartosiak 54, Bartosz Biel 80

GKS: Daniel Niźnik (60. Paweł Lenarcik) – Mikołaj Grzelak (60. Marcin Sierczyński), Bartłomiej Zieliński (60. Marcin Grolik), Mariusz Magiera (60. Damian Michalski), Mateusz Stolarczyk (60. Mateusz Szymorek) – Konrad Matuszewski (60. Bartosz Biel), Mikołaj Bociek (60. Paweł Czajkowski), Patryk Rachwał (60. Marcin Ryszka), Hubert Tylec (60. Emile Thiakane) – Patryk Mularczyk (45. Bartłomiej Bartosiak) – Przemysław Zdybowicz (80. Hubert Tylec).