10 sierpnia 2019
19:00
GieKSa Arena w Bełchatowie

To idzie młodość! GKS pokonuje Radomiaka po 14 latach

Najpierw polska reprezentacja siatkarzy pokonała pewnie kadrę Francji 3:0 w walce o igrzyska olimpijskie. W sobotni wieczór piłkarze GKS-u Bełchatów wzięli przykład z siatkarzy i pewnie pokonali Radomiaka 3:0! Dla bełchatowian była to pierwsza od 14 lat wygrana nad „Zielonymi” z Radomia! Po raz kolejny znakomicie zaprezentowała się bełchatowska młodzież, a dwie bramki dla „biało-zielono-czarnych” padły po uderzeniach nastoletnich wychowanków GKS-u!

„Brunatni” chcieli mocno rozpocząć ten mecz, więc już w 1. minucie Wołkowicz zacentrował w pole karne, ale Haluch wyłapał bez problemu piłkę. W kolejnych minutach jednak to Radomiak posiadał piłkę i szukał szansy przełamania defensywy GKS-u. W 5. minucie po faulu Golańskiego przyjezdni mieli szansą z rzutu wolnego. Strzał Kawrota lewą nogą zmierzał jednak w kierunku stadionowego telebimu aniżeli w światło bramki Lenarcika. W 9. minucie podopieczni trenera Banasika po raz kolejny próbowali zagrozić gospodarzom. Piłkę we własnym polu karnym przejął Wołkowicz i podał do Marca, który pognał w kierunku bramki Radomiaka. Tuż przed „szesnastką” zgrał do boku, a osamotniony Zdybowicz pewnie pokonał Artura Halucha! „Brunatni” w drugim domowym meczu szybko objął prowadzenie. Po bramce tempo gry widocznie wzrosło. „Biało-zielono-czarni” chcieli pójść za ciosem, a radomianie szybko doprowadzić do remisu. Widzowie oglądali więc żywiołową grę o każdą piłkę. W 14. minucie gospodarze wyprowadzili kolejną kontrę. Biel zgrał piłkę do Marca, a ten zszedł do środka szukając miejsca do strzału. Niestety jego uderzenie odbiło się od obrońcy i ta akcja skończyła się tylko na rzucie rożnym. Trzy minuty później Mateusz Marzec po raz kolejny spróbował pokonać Halucha i ponownie został zablokowany przez defensywę. Około 20. minuty „Brunatni” na chwilę oddali inicjatywę gościom, choć sami byli winni takiemu rozwoju sytuacji. Często bowiem faulowali w bliskiej odległości od pola karnego, a arbiter bez wahania używał gwizdka. Na szczęście w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy ani jednego uderzenia na bramkę Pawła Lenarcika. W 34. minucie było już 2:0. Mateusz Marzec nie trafił w piłkę, a ta odbiła się jeszcze od prawego uda Bartosza Biela, a zdezorientowany golkiper nie miał szans dosięgnąć piłki. Tuż przed przerwą świetną okazję miał Bartosiak, ale piłka po jego strzale minęła dalszy słupek.

Trener Dariusz Banasiak w przerwie dokonał dwóch zmian, a Radomiak przejął inicjatywę na boisku. W drugiej połowie to „Zieloni” byli częściej przy piłce i raz po raz zagrażali bramce Lenarcika. Goście bardzo często uderzali z rzutów wolnych, jednak na nasze szczęście najczęściej piłka lądowała na dobrze ustawionym murze GKS-u. W 62. minucie Makowski uderzył z dystansu, ale Lenarcik pewnie wyłapał śliską futbolówkę. W 72. minucie mogło być 3:0. Jeden z graczy GKS-u dośrodkował piłkę w pole karne na wbiegającego Flaszkę. Uprzedził go jeden z defensorów Radomia, który swoją interwencją prawie wpakował piłkę do własnej bramki. Ustrzelił jednak poprzeczkę, a bełchatowianie musieli jeszcze poczekać na trzeciego gola. Radomiakowi bardzo zależało na zdobyciu bramki kontaktowej, ale ich próby większego zagrożenia dla Lenarcika nie stwarzały. Za to w 83. minucie Mariusz Magiera bardzo sprytnie uderzył z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie minęła poprzeczkę. W 86. minucie znakomicie z dystansu uderzył Sokół, ale jeszcze lepszą paradą popisał się Paweł Lenarcik. Wiele pracy dzisiaj nie miał, ale jak był wywoływany do reakcji, to spisywał się bez zarzutu. W 89. minucie Radomiak po raz kolejny stracił piłkę po rzucie wolnym. „Brunatni” wyprowadzili zabójczą kontrę, a debiutancką bramkę zdobył 17-letni Dawid Kocyła! GKS Bełchatów drugi raz w tym sezonie zaaplikował trzy bramki rywalom! Twierdza Bełchatów jest niepokonana od 6 października 2018 roku i niech nią pozostanie jak najdłużej!

GKS Bełchatów – Radomiak Radom 3:0 (2:0)

Bramki: Przemysław Zdybowicz 9, Bartosz Biel 34, Dawid Kocyła 89

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Krzysztof Wołkowicz – Paweł Czajkowski, Artur Golański – Bartosz Biel, Bartłomiej Bartosiak (87. Viktor Putin), Mateusz Marzec (69. Dawid Flaszka) – Przemysław Zdybowicz (74. Dawid Kocyła)

Radomiak Radom: Artur Haluch – Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Meik Karwot, Dawid Abramowicz, Kacper Pietrzyk (75. Dominik Sokół) – Mateusz Michalski (46. Damian Nowak), Rafał Makowski, Michał Kaput (46. Patryk Mikita) – Maciej Górski, Leandro

Żółte kartki: Marzec – Górski, Banasiak (trener Radomiaka), Cichocki, Pietrzyk, Jakubik, Makowski
Sędzia: Daniel Kruczyński