Trzecioligowcy nie grają, pechowy tydzień Omegi. Raport wypożyczonych

Sokół Aleksandrów Łódzki po porażce z liderem III ligi powrócił na zwycięską ścieżkę i pokonał kolejnego rywala. Niestety w spotkaniu z RKS-em Radomsko nie wystąpił żaden z tercetu Bociek – Matuszewski – Stolarczyk. Pechowy tydzień miała również Omega Kleszczów, w której grają Kowalik, Mielczarek i Zieliński. Co wydarzyło się w Kleszczowie oraz jak radzą sobie pozostali młodzi gracze wychowani w GKS-ie? O tym w kolejnym raporcie wypożyczonych!

Mikołaj Bociek (Sokół Aleksandrów Łódzki)

Nie wystąpił w meczu 9. kolejki III ligi. Jego Sokół pokonał na własnym boisku RKS Radomsko (1:0), a dziesiątą bramkę w sezonie strzelił Bartłomiej Maćczak. Po tym zwycięstwie ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego zajmuje 3. miejsce w tabeli, tracą do prowadzącego Sokoła Ostróda cztery, a do drugiej Legii II Warszawa jeden punkt.

Daniel Chwałowski (Orkan Buczek)

Nie zagrał w wyjazdowym meczu 8. kolejki IV ligi z Włókniarzem Zelów. Czerwono-czarni sensacyjnie przegrali z okupującą dolne rejony tabeli drużyną z Zelowa (0:1). Po tej porażce Orkan stracił pozycję lidera i spadł na 4. miejsce w tabeli.

Robert Kowalik (Omega Kleszczów)

Zaliczył 88. minut z Wartą Sieradz (0:2). Omega zajmuje 7. miejsce w czwartoligowej tabeli z dwunastoma punktami na koncie.

Szymon Malicki (Polonia Piotrków Tryb.)

W środku tygodnia Polonia pokonała w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu regionalnym Omegę Kleszczów 4:2, a Szymon rozegrał pełne 90 minut. Nie wystąpił za to w lidze, gdzie beniaminek IV ligi rozprawił się z Orłem Nieborów (3:0). Piotrkowski klub jest wiceliderem tabeli.

Konrad Matuszewski (Sokół Aleksandrów Łódzki)

Nie dostał szansy od trenera Dawida Kroczka w meczu z RKS Radomsko. Co ciekawe w drużynie rywali wystąpiło kilku piłkarzy z przeszłością w GKS Bełchatów, m.in.: Damian Podleśny i Łukasz Bocian.

Piotr Mielczarek (Omega Kleszczów)

Zagrał 65. minut w przegranym meczu z Wartą Sieradz (0:2). Omega odpadła również z Pucharu Polski po porażce z Polonią Piotrków Tryb. (2:4), a obie bramki dla Omegi padły po rzutach karnych.

Mateusz Stolarczyk (Sokół Aleksandrów Łódzki)

Podobnie jak Bociek i Matuszewski, nie wystąpił w meczu z RKS Radomsko.

Krystian Wojtczyk (Orkan Buczek)

Rozegrał cały mecz w Włókniarzem Zelów, lecz nie uchronił swojego zespołu przed porażką 0:1.

Bartłomiej Zieliński (Omega Kleszczów)

Jedyny wypożyczony piłkarz GKS-u (obok Wojtczyka), który rozegrał pełne 90 minut (porażka z Wartą Sieradz 0:2).