12 października 2019
17:00
GieKSa Arena w Bełchatowie

Znowu to zrobił! Mateusz Marzec zapewnia wygraną w starciu z Olimpią Grudziądz

Ten mecz zapowiadany był jako pojedynek najbardziej bramkostrzelnych zawodników Fortuna 1 Ligi! Omran Haydary oraz Mateusz Marzec zapewniają swoim drużynom najwięcej goli w obecnych rozgrywkach. Jeżeli ktoś liczył na „worek” pełen pięknych goli, to się jednak przeliczył. Pojedynek beniaminków I ligi obfitował bowiem w walkę w środku pola, a bramkarze byli raczej bezrobotni. Zadecydował jeden gol, dzięki któremu „biało-zielono-czarni” po raz kolejny wygrali na własnym obiekcie, a Marzec zrównał się ilością bramek z Afgańczykiem!

Już w 5. minucie spotkania Mateusz Szymorek przejął piłkę i podał do Marca. Ten pomknął skrzydłem w kierunku bramki Olimpii i zacentrował w pole karne. Tam piłkę głową uderzył Bartosz Biel, ale Sapela nie dał się zaskoczyć. W 8. minucie Grolik zaliczył stratę na własnej połowie, ale koledzy wyjaśnili sytuację i wycofali futbolówkę do Lenarcika. W 11. minucie ponownie było groźnie na naszej połowie. Ariel Wawszczyk groźnie przymierzył z rzutu wolnego, ale piłkę lecącą w światło bramki obronił bramkarz „Brunatnych”. W 20. minucie Szymorek po raz kolejny przejął piłkę i podał do Marca, ale jego strzał obronił Sapela. Chwilę potem duet stoperów GKS-u zaliczył wpadkę, ale błąd Grolika i Magiery naprawił Lenarcik, który wybiegł z pola karnego i wybił piłkę. Podopieczni Artura Derbina szukali okazji po strzałach zza pola karnego, lecz zarówno Putin, jak i Małachowski nie trafili w bramkę. W 31. minucie Putin przyjął piłkę w polu karnym grudziądzan, odwrócił się z obrońcą na plecach i oddał strzał. Niestety, był zbyt odchylony, by czysto uderzyć w piłkę. Chwilę potem graczu „Brunatnych” domagali się rzutu karnego za zagranie ręką, lecz sędzia okazał się nieugięty i nakazał kontynuowanie gry. W końcówce pierwszej połowy oba zespoły próbowały zdobyć bramkę „na szatnię”, lecz od celu byli bardzo daleko.

Drugą połowę „biało-zielono-czarni” rozpoczęli bardzo wysoko i od początku rzucili się do ataków. Najpierw strzał Golańskiego zablokowali obrońcy, a chwilę potem piłkę w polu karnym po indywidualnej akcji Biela stracił Mas. W 47. minucie zakotłowało się w polu karnym Lenarcika, ale Szymorek i Magiera zatrzymali wspólnie Konrada Handzlika. W 53. minucie na stadionie przy Sportowej 3 było blisko bijatyki, ale piłkarze zapanowali nad nerwami, a sędzia ukarał żółtymi kartkami Grzelaka i Szywacza. Po godzinie gry mieliśmy rzut wolny: Magiera zacentrował na dalszy słupek, a tam Adrian Małachowski wybił piłkę na aut bramkowy. W kolejnych minutach GKS zyskiwał coraz większą przewagę nad przeciwnikiem, ale Mas, Biel, Marzec oraz Golański nie byli w stanie pokonać Łukasza Sapeli. W 77. minucie bardzo groźny strzał oddał wprowadzony chwilę wcześniej Thiakane. Piłka po uderzeniu Senegalczyka przeleciała jednak obok bramki. W 78. minucie było jednak już 1:0 dla gospodarzy. Magiera rozegrał krótko rzut rożny z Bielem. Nasz skrzydłowy odegrał futbolówkę do „Magica”, a ten zacentrował w szesnastkę. Tam piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców, a najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Mateusz Marzec, który po raz kolejny w tym sezonie wpisał się na listę strzelców! W 81. minucie jeden z zawodników gości popisał  się strzałem z przewrotki. Efektownie nie oznacza jednak efektywnie, bo piłka minęła bramkę Lenarcika. W końcówce po raz kolejny gola szukał Thiakane, ale tym razem również niewiele się pomylił. GKS Bełchatów pokonuje więc w meczu beniaminków Olimpię Grudziądz.

GKS Bełchatów – Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)
Bramka: Mateusz Marzec 78

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Mikołaj Grzelak, Mariusz Magiera, Marcin Grolik, Mateusz Szymorek – Adrian Małachowski, Artur Golański – Mateusz Marzec (81. Bartłomiej Bartosiak), Viktor Putin (70. Èmile Thiakane), Bartosz Biel – Maciej Mas (86. Damian Warnecki)

Olimpia Grudziądz: Łukasz Sapela – Dominik Frelak, Ariel Wawszczyk, Remigiusz Szywacz, Łukasz Bogusławski (64. Robert Ziętarski), Omar Monterde Villaescusa (61. Elvir Maloku, Sebastian Kamiński, Joao Augusto Fortunato Mariano, Lukas Duriska, Konrad Handzlik (69. Ricky van Haaren) – Omran Haydary

Żółte kartki: M.Grzelak, M.Magiera – R.Szywacz, E.Maloku, S.Kamiński
Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)