Z Radomia do Bełchatowa! Nowy młodzieżowiec przy Sportowej

Patryk Winsztal został piłkarzem GKS-u Bełchatów. Testowany przez dłuższy czas napastnik przekonał do siebie sztab szkoleniowy „Brunatnych” z Arturem Derbinem na czele i przenosi się do Bełchatowa na zasadzie transferu definitywnego. Od 1 stycznia był wolnym zawodnikiem po wygaśnięciu kontraktu z Radomiakiem.

Urodzony w 1999 roku napastnik to od początku kariery związany jest z radomskimi klubami. Do Radomiaka przeniósł się wiosną 2017 roku z Broni Radom. W sezonie 2016/17 rozegrał jednak zaledwie jeden mecz na boiskach II ligi – wystąpił w ostatnim meczu sezonu z ROW 1964 Rybnik (1:1). W kolejnym uzbierał już 15 spotkań, lecz na murawie spędził tylko 339 minut. W poprzednim sezonie, który dla Radomiaka zakończył się awansem na zaplecze Ekstraklasy, zagrał dwudziestokrotnie w lidze i raz w Pucharze Polski. Czterokrotnie pokonał bramkarza rywali, w tym trzykrotnie wchodząc do gry z ławki rezerwowych. W Fortuna I Lidze trener Banasik nie stawiał jednak na 20-letniego napastnika. Uzbierał zaledwie 48 minut w lidze w 3 meczach oraz dwukrotnie zagrał w Pucharze Polski, gdzie zdobył bramkę przeciwko GKS-owi Tychy (1:2). Łącznie dla „Zielonych” rozegrał 42 spotkania i zdobył 5 goli.

Nowy nabytek „biało-zielono-czarnych” podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku. Mierzący 190 cm lewonożny napastnik będzie rywalizować o miejsce w składzie z Przemysławem Zdybowiczem oraz Damianem Warneckim. Jest to trzeci transfer do klubu zimą 2020 roku. Wcześniej wypożyczono Macieja Koziarę i Zdybowicza.

Patryka witamy na Sportowej 3 i życzymy wielu sukcesów!