Dublet Kołodziejskiego zapewnił „Brunatnym” wygraną w sparingu

Dzień po pierwszym w tym roku ligowym pojedynku z GKS-em 1962 Jastrzębie (0:0), piłkarze „biało-zielono-czarnych” ponownie wyszli na murawę. Tym razem ci, dla których zabrakło wczoraj miejsca na boisku, bądź też zagrali w krótszym wymiarze czasowym, zmierzyli się z drużyną rezerw pierwszoligowej Miedzi Legnica. Sparing z III-ligowcem okazał się dla rezerwowego „garnituru” GKS-u Bełchatów zwycięski. To pierwsza wygrana podopiecznych Artura Derbina w tym roku.

Już po pierwszej połowie „Brunatni” prowadzili z niżej notowanym rywalem 2:0. Strzelanie w spotkaniu kontrolnym rozpoczął defensor GKS-u Michał Kołodziejski, a tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Thiakane. W 76. minucie Kołodziejski po raz kolejny tego dnia trafił do siatki, a w  83. minucie honorową bramkę dla rezerw Miedzi strzelił były gracz GKS-u Bełchatów – Marcin Garuch. Tym samym podopieczni Artura Derbina doczekali się pierwszego zwycięstwa w 2020 roku. Warto wspomnieć, iż obok Garucha, po stronie gości wystąpili m.in. były reprezentant Polski Wojciech Łobodziński, a także Valerijs Šabala – obecny reprezentant Łotwy.

GKS Bełchatów – Miedź II Legnica 3:1 (2:0)
Bramki: Michał Kołodziejski 17, 76, Émile Thiakane 42 – Marcin Garuch 83

GKS Bełchatów: (skład wyjściowy) Daniel Niźnik – Bartłomiej Lisowski, Damian Michalak, Michał Kołodziejski, Damian Warnecki – Viktor Putin, Paweł Czajkowski, Dawid Flaszka, Kacper Kondracki, Émile Thiakane – Patryk Winsztal

Miedź II Legnica: (skład wyjściowy) Karol Szymkowiak – Michał Pojasek, Dawid Rogoziński, Fryderyk Stasiak, Marcin Warcholak – Marcin Garuch, Taha Benzeroual, Rafał Adamski, Kamil Niewiadomski – Wojciech Łobodziński, Valerijs Šabala